pixel mautic

Deadline - сервіс №1 для журналістів в Україні. Дізнайтесь як ми допомагаємо журналістам і як це працює для експертів чи піарників.

Deadline Блог - сервіс №1 для журналістів України
Главная > Блог > Уроки піар > Як піарнику зарубіжному журналісту листа писати

Як піарнику зарубіжному журналісту листа писати

Уроки піар

Як піарнику зарубіжному журналісту листа писати

23.01.2019 8738

Де піарникам шукати закордонних журналістів та як будувати з ними стосунки.

Спiкер

Наталія Литвин

Про автора:

PR менеджер в Quadrate 28 Corp

У вас є унікальний, інноваційний продукт, який змінить американський ринок, а роботу з медіа ви уявляєте так:

 

                                                         

У мене погані новини: швидше за все, реальність буде приблизно така:

 

                                                   

 

А перш ніж на вашу пошту посипляться мільйони запитів від журналістів, вам доведеться добряче попрацювати й надіслати тисячу листів.

Перший крок до публікації у ЗМІ — створення списку релевантних медіа з відповідною аудиторією, контентом і потрібним охопленням. Перш ніж мріяти про матеріал на їхніх сторінках, потрібно проаналізувати контент і формат, у якому вони працюють. Зараз є дуже багато нішевих ЗМІ, які пишуть, наприклад, тільки про бізнес і технології, й пропонувати їм матеріал про красу чи здоров'я —  безумовно погана ідея. Більше того, це можуть розцінити як масову розсилку, адже ви навіть не дивитеся, кому пишите.

Краще трохи заморочитись і знайти персональний емейл журналіста, а не писати на info@medianame.com. Багато ресурсів залишають контакти своїх редакторів у відповідному розділі. Але якщо ви не можете знайти контакти, спробуйте вгадати їх. Емейл більшості журналістів має такий вигляд: name@media.com, наприклад, mike@techcrunch.com. Перевірити «реальність» такого емейла можна тут: http://www.mailtester.com/
 


Але перед тим як написати журналісту, проведіть маленьке інтернет-розслідування. Перевірте, про що він пише, у якому стилі його останні матеріали, можливо, якісь факти зі «звичайного» життя, останні бізнес-поїздки або відвідування великого заходу. Дуже багато зарубіжних журналістів активно ведуть Twitter, часто в шапці профілю вони це все вказують.

Можна вдаватися до маленьких хитрощів, писати «Ми з вами бачилися на CES 2019 у Лас-Вегасі, ви дали мені свої контакти». Може, ви й справді колись побачитеся на CES у Лас-Вегасі, але це вже зовсім інший пітч.


 

Щоб не заплутатися в контактах, слід пам'ятати, який журналіст із якого видавництва, про що він пише, що любить / не любить, краще оформити цю інформацію як мінімум у таблицю Google Sheets.

Також бажано перед пітчем трохи «постежити» за журналістом, поблимати у його стрічці новин, щоб він знав хоча б назву вашої компанії. Додатковий «шум» навколо продукту може допомогти.

Ви виконали всю домашню роботу, знаєте все про особисте та професійне життя журналіста — настав час йому написати.

У темі листа краще вказувати заголовок статті, можна ще додати publishing request. Наприклад, publishing request — What Technology We 'Learned' In 2018.

У журналістів популярних видавництв дуже багато щоденних листів, тому запитувати, як у них справи, як справи у дитини, як погода в місті, просто немає сенсу. Потрібно писати короткі листи, щоб відразу було ясно, що ви від нього хочете, навіщо йому працювати з вами (тут може допомогти статистика або ваші досягнення) і що це дасть його читачеві. Адже журналіст завжди думає про читача, це його цільова аудиторія.


Кілька правил хорошого листа-пітчу:

 • коротко та ясно
 • багато хто просить писати прес-реліз у тілі листа, щоб не доводилося завантажувати додаткові документи
 • якщо це колонка, надайте посилання на Google Doc
 • усі картинки або скріншоти — посиланням на Google Drive або Dropbox у хорошій якості
 • напишіть усю додаткову інформацію в тілі листа (посилання, контакти і т.д.)

Якщо визацікавлені в розміщенні статей та коментарів в іноземних ЗМІ, то звертайтеся до нас. Ми допоможемо з'явитися вам або вашій компанії на шпальтах украиїнскьих ЗМІ, ЗМІ СНД, Америки та Туреччини. 

Менеджер Deadline може працювати на Вас

Керуємо репутацією компанії або персони:

 • Повноцінний аутсорсинг завдань
 • Моніторинг ЗМІ та аналітика
 • Ефективніше ніж штатний піарник
Детальнiше

Майк Бутчер, редактор TechCrunch, підготував кілька цікавих матеріалів, які ми радимо подивитися: презентація How to deal with tech media та  колонка The Press Release Is Dead. Подивіться на свій пітч очима редактора одного з наймасштабніших техмедіа.

Один із інструментів піару, який поки ще не такий відомий у нас, але дуже популярний у Штатах — подкасти. Число їх слухачів стрімко зростає: за останні десять років кількість дорослих американців, які слухають подкасти хоча б раз на місяць, збільшилася більш ніж удвічі: з 9 до 26%. Багато лідерів думок запускають свої шоу, й можна спробувати запітчити СЕО своєї компанії на запис подкасту. Але спочатку переконайтеся, що рівень розмовної англійської досить високий.

Досвід із практики

Як пітчити журналістів на практиці

 1. Знайти контакти ведучого, журналіста у відповідному розділі.
 2. Написати йому листа: коротко про спікера, чим займається компанія, кілька фактів, досягнень у цифрах і корисні посилання. 
 3. За кілька днів отримати питання від ЗМІ.
 4. Після виходу публікації отримати посилання на неї.


 

   

 

Зарубіжні журналісти — такі ж люди, хіба що отримують листів у 10 разів більше. Найбільша складність — це англійська. На жаль, тут на пальцях не поясниш. А принцип роботи простий: зацікавте журналіста, надайте цікавий контент хорошою англійською і чекайте на публікацію.

Терміново шукаємо експертів

Популярне
Останнє
Про Deadline пишуть

Безкоштовні уроки PR поштою?

Про PR та медіа для бізнесу
і окремих фахівців

Вже підписались: 29854

Створюйте цiкавi статтi в медiа Украiни!