pixel mautic

Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!

Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:

12:35 2019.05.21
star_border Добавить в избранное

Позначення «клініка» на закладі не відповідало дійсності

Харківське тервідділення АМКУ надало товариству, яке позиціонувало себе як "клініка" обов’язкові для розгляду рекомендації.

Досліджуючи ринок платних медичних послуг у Харківській області, працівники тервідділення АМКУ у березні 2019 року виявили, що на веб-сайті з доменним ім’ям «silkdentist.com.ua» розміщується позначення «клиника» у складі напису «SILK стоматологическая клиника».

Відповідно, як зазначають у відомстві, використовуючи позначення «клиника» у складі напису «SILK стоматологическая клиника», ТОВ «СІЛК-2016» позиціонує себе саме як заклад охорони здоров’я – «клинику».

Однак, відповідно до норм чинного законодавства, найменування закладу охорони здоров’я повинно відповідати найменуванню у переліку закладів, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України та/або іншим центральним органом виконавчої влади.

Проте ТОВ «СІЛК-2016», на прохання працівників відомства, не надано жодних підтверджень надання йому Міністерством охорони здоров’я України статусу клінічного закладу.

Тому використання товариством позначення «клініка» у складі позначення «SILK стоматологическая клиника» може сприйматись споживачами як наявність у ТОВ «СІЛК-2016» статусу, отриманого відповідно до чинного законодавства та може надати суб’єкту господарювання неправомірних переваг у конкуренції.

Також відомство, провело відповідне опитування потенційних споживачів, і за його результатами було встановлено, що у 89,2 % опитаних викликає більший інтерес та довіру заклад охорони здоров’я, який є «клінікою», «клінічним», а 87,1 % споживачів звернулися б до іншого закладу охорони здоров’я, якби дізнались, що заклад, на вивісці якого міститься напис «клініка», не є клінічним закладом.

Таким чином відомство дійшло до висновку, що такі дії ТОВ «СІЛК-2016» містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення суб’єктом господарювання невизначеному колу осіб неправдивих відомостей, що можуть вплинути на наміри цих осіб щодо придбання послуг цього суб’єкта господарювання.

І тому орган Комітету рекомендував товариству вжити відповідні заходи для усунення причин виникнення порушення шляхом повідомлення правдивої інформації про свою господарську діяльність.

Також у тервідділенні АМКУ повідомили, що ТОВ «СІЛК-2016» вже припинило вказане порушення.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=97515&schema=kha


Контактное лицо