pixel mautic

Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!

Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:

12:22 2019.02.08
star_border Добавить в избранное

Туристичний оператор «не втримав» свої «лідерські позиції»

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Джоін Ап!» на 50 000 грн за поширення інформації, що вводить споживачів в оману.

Так, вказане товариство під час здійснення господарської діяльності з надання туроператорських послуг розміщувало у мережі Інтернет, зокрема, на власному веб-сайті за посиланням https://joinup.ua/, інформацію: «Удержание лидерских позиций. № 1 по таким направлениям: Украина, Черногория, ОАЭ, Болгария, Шри-Ланка, Италия, Грузия» та інформацію «Каждый второй турист отдыхает с туроператором Join UP!» (мова оригіналу), в той час коли зазначена інформація про лідерські позиції за окремими туристичними напрямками, а також про обсяги продажу туристичного продукту та надання послуг туроператором не мала документального підтвердження.

Як вказують у відомстві, поширення такої інформації може стимулювати зацікавленість споживачів до придбання послуг саме ТОВ «Джоін Ап!» та поставити його у більш вигідне становище стосовно інших суб’єктів господарювання, які надають туроператорські послуги та дотримуються вимог законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Таким чином, суб’єкт господарювання може отримати неправомірні переваги у конкуренції, посилюючи свою конкурентну позицію не завдяки власним досягненням, а шляхом поширення інформації, що вводить в оману.

І хоч товариство видалило відповідну інформацію з власного сайту, тервідділення АМКУ визнало, що ТОВ «Джоін Ап!» вчинило порушення, передбачене статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: повідомлення невизначному колу осіб неправдивих відомостей про обсяги продажу туристичного продукту та надання послуг, яких фактично не було надано на день поширення інформації. За це порушення суб’єкт господарювання має сплатити штраф у розмірі 50 тис грн.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=89596&schema=kyivrКонтактное лицо