pixel mautic

Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!

Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:

12:11 2018.12.07
star_border Добавить в избранное

Українські діти стали менше мріяти

Нещодавнє соціологічне дослідження, проведене у рамках всеукраїнського проекту «Здійсни мрію» виявило тенденцію до згасання здатності українських дітей мріяти. Психологи вважають, що час бити на сполох.

Опитування проводилося з метою визначити, як часто і про що мріють сучасні діти і чи діляться вони потаємним з батьками. Респондентами стали 300 дітей віком від 5 до 12 років з Києва і п'яти інших великих міст України. Опитувані були умовно розділені на дві групи: діти, що проходять лікування від тяжких захворювань і здорові діти, які ведуть активний життя.

 Нагадаємо, благодійний проект «Здійсни мрію» був створений за підтримки телеканалу 1 + 1, щоб допомогти здійснити мрії дітей, які перебувають на лікуванні від складних захворювань. За 2 роки кураторам проекту - телеведучим Лідії Таран та Олександрі Лободі, разом з відомими українськими артистами, спортсменами, волонтерами та телеглядачами з великим серцем - вдалося виконати сотні заповітних дитячих мрій. Справжніми чарівниками в проекті стають навіть прості люди!

Отримані під час опитування дані показали, що незалежно від віку, статку та стану здоров'я, діти мріють, але їх мрії мають, в основному, практичний характер. Більше 90% опитаних мріють матеріально: новий планшет, смартфон, іграшки, розваги... Серед них тільки 20% бажають досягти значних успіхів у спорті або творчості, майже стільки ж мріють про домашнього вихованця. Безліч дітей міркують обмежено, кажуть, що потрібно мріяти лише про доступне і те, що можна побачити. Мрії з верхньої полиці для них недосяжні, мріяти про них марно, вони не доступні. Особливої різниці між мрією і бажанням діти не усвідомлюють. Наприклад, багато хто відповів, що хотіли б подорожувати, але не назвали конкретне місце, в якому мріють побувати. Це виражається навіть у тих дітей, які вірять в чудеса – 63% опитаних.

Психологи проекту «Здійсни мрію» вважають, що причиною такої вираженої матеріальної орієнтації дитячих мрій є некоректне ставлення до мрії їх батьків.

38% батьків, які взяли участь в дослідженні, не знають, про що мріють їхні діти. При цьому 75% дітей відповіли, що довіряють свої мрії саме батькам, і кожна друга дитина вірить у втілення мрії з батьківської допомогою. Більше половини дітей зізналися, що мріють перед сном. Саме в цей час у батьків є прекрасна можливість прислухатися до своєї дитини і почути її мрії. Але дорослі настільки сконцентровані на базових потребах життя, в умовах активної роботи, що не знаходять час поговорити з дітьми про їхні бажання. Значна частина дорослих не вважають за потрібне розвивати у дітей здатність фантазувати, вважаючи це «порожнім» заняттям.

Тим часом, психологи проекту стверджують: для гармонійного розвитку дітей необхідно мріяти! Мрія не просто дозволяє відволіктися і відпочити, вона дає можливість відчути емоції, яких в реальності дитині може не вистачати, тобто дарує відчуття повноти життя. Уміння мріяти робить дитину цілеспрямованою і послідовною у своїх бажаннях, дозволяє пізнавати себе і відчувати внутрішню свободу. Саме розуміння, що можна втілити мрію в життя, окрилює і додає сил. І саме батьківська підтримка відіграє тут ключову роль!

Отримавши невтішні результати опитування, команда проекту «Здійсни мрію» почала вести просвітницьку роботу та проводити масштабні заходи з метою привернути увагу громадськості до проблеми.

В рамках проекту в українських школах пройшов урок мрій, на якому дітям пояснювали, як важливо мріяти і що саме мрії без кордонів здатні зробити їх самих і світ навколо краще. Методологію уроку підготували кращі вчителі під патронатом МОН та Освіторії. (https://osvitoria.media/experience/stvoryuyemo-urok-mriyi-majster-klas-vid-najkrashhyh-uchyteliv-ukrayiny/)

На даний момент в 9 містах України проходить унікальний арт-марафон #МояДітячаМрія, в рамках якого команда проекту відвідує школи, лікарні, соціальні центри та сімейні фестивалі, де збирає дитячі малюнки-візуалізації бажань. Продовження туру заплановано на 2019 рік. Організатори планують зібрати 100 тисяч таких малюнків, перевести їх в пікселі і запустити в космос за допомогою світлового променя, тим самим показати українським дітям, що навіть просто намальована мрія здатна долетіти до зірок. Запуск променя планується здійснити в Києві в 2019 році.

У такий непростий час важливо не припиняти мріяти і сподіватися на краще. Ми дуже чекаємо від кожної сім'ї яскравих дитячих мрій, які можна сфотографувати або записати на відео, розмістити в соцмережах з хештегом #моядітячамрія

Разом ми зможемо надихнути якомога більше дітей. Дуже важливо вірити в свою мрію і впевнено йти до неї.

Майбутнє починається з мрії.

Контактное лицо

Марина Швидка

Благодійний проект "Здійсни мрію", Киев