pixel mautic

Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!

Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:

17:00 2018.07.23
star_border Добавить в избранное

У пошуках пралісів: WWF розпочинає польові дослідженні на Поліссі

Цього тижня Всесвітній фонд природи WWF в Україні розпочинає на Поліссі масштабні польові дослідження з ідентифікації і збереження пралісів, - найдавніших лісів Європи, практично непорушених людиною.

Цього тижня Всесвітній фонд природи WWF в Україні розпочинає на Поліссі масштабні польові дослідження з ідентифікації і збереження пралісів, - найдавніших лісів Європи, практично непорушених людиною. За попереднім аналізом, на території Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей могли зберегтися від 10 до 20 тис. га. пралісів. Чи справді такі ліси ще є на Поліссі - покажуть польові дослідження.


Роботи провадитимуться за нещодавно затвердженою Мінприроди методикою ідентифікації і затвердження пралісів. “Критерії ідентифікації та затвердження пралісів є доволі строгими - ділянки пралісів площею менше 20 гектарів навіть не розглядаються. Ми надіємося знайти гарні ділянки недоторканих і дуже старих лісів на Поліссі” - розповідає Улі Гребенер, керівник Фонду Суккова, який фінансує польові дослідження.



Команда WWF в Україні та Фонду Суккова провели у червні тестовий огляд ділянок на Волині для апробації методики. “Ми відвідали Шацький національний природний парк і обстежили потенційні старовікові ліси в межах парку. Нам вдалося знайти чудові ліси, які є трохи іншими, ніж у Карпатах. Ми побачили соснові бори, вільховий ліс в низинах та болотистих місцинах, де вік дерев сягає 200 років, що вже доволі багато для вільхи”, - ділиться враженнями Улі Гребенер.

Минулого тижня у співпраці з Держлісагентством також проведено тренінг для першої групи лісовпорядників, які будуть проводити подальшу інвентаризацію пралісів на Житомирщині.

На думку координатора лісових проектів Всесвітнього фонду природи Романа Волосянчука, виявлення пралісів на Поліссі значно складніше завдання у порівнянні з Карпатами, де вже виявлено майже 100 тис. га старовікових лісів. “Потенційних пралісів на Поліссі значно менше, ніж в Карпатах, щоби їх знайти, потрібно обстежити в кілька разів більші території, в цілому - близько 3.5 млн. га лісу. Це будуть найостанніші з природних лісів на рівнинах, які залишилися непорушеними. Якщо нам таки вдасться віднайти унікальні екосистеми вільхового і соснового лісу, наступним етапом стане їхнє заповідання і збереження. Подібні екосистеми збереглися лишень у Біловезькій пущі, що розташована у Польща і Білорусі”.

Джерело: ukraine.panda.org

Контактное лицо

Міла Арсенюк

Всесвітній фонд природи WWF в Україні, Киев