pixel mautic

Что нового в бизнесе пользователей Deadline?
Каждый понедельник рассказываем про это журналистам Украины!

Чтобы прочитать релиз или бесплатно разместить свой:

11:54 2020.11.16
star_border Добавить в избранное

Міжнародний день недоношених дітой: за кожною цифрою - Людина!

Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, при терміні вагітності менше 37 повних тижнів. В середньому, це кожна 10-а дитина із народжених. Більше 1 мільона з цих дітей помирають майже одразу після народження – за статистикою передчасні пологи стають причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей у світі.
В Україні демографічні процеси можна охарактеризувати як демографічна катастрофа. 15-20% клінічно встановлених випадків вагітності завершуються мимовільним абортом, це 36-40 тисяч ненароджених бажаних дітей! Нажаль, 1 на 10 пологів з тенденцією до росту – передчасні.
На думку експертів, 39 країн з найвищим рівнем доходів у світі можут скоротити число передчасно народжених дітей на 58 тисяч тільки за рахунок проведення заходів із попередження передчасних пологів. До слова, це ще й допоможе зекономити близько 3,0 млрд. доларів США.

  Щорічно на планеті близько 15 мільйонів дітей народжуються недоношеними, при терміні вагітності менше 37 повних тижнів. В середньому, це кожна 10-а дитина із народжених. Більше 1 мільона з цих дітей помирають майже одразу після народження – за статистикою передчасні пологи стають причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей у світі.

В Україні демографічні процеси можна охарактеризувати як демографічна катастрофа. Кількість народжених дітей знижується: за останні 6 років кількість живонароджених діток зменшилась на 40%, це 160тис. осіб – це як населення одного Маріуполя, або п’яти Монако!

15-20% клінічно встановлених випадків вагітності завершуються мимовільним абортом, це 36-40 тисяч ненароджених бажаних дітей! Нажаль, 1 на 10 пологів з тенденцією до росту – передчасні.

Потрібно розуміти, що недоношена дитина – це не зменшена копія звичайної. Це дитина, яка змушена пристосовуватись до позаутробного життя, коли вона ще фізіологічно не повинна цього робити. Її органи і системи не підготовані до функціонування в нових умовах. Інвалідізація дітей з екстремально низькою масою тіла, нервово-психічними патологіями становить 100%. Окрім цього, в результаті передчасних пологів страждає також і здоров’я жінки (фізичне та психічне) – її працездатність та сімейні стосунки.

Наразі, серед недоношених, народжених на 5-6 місяці (25-26 тиждень вагітності), 25-30% інвалідізуються навіть у розвинених країнах. А 20-30 років назад цей відсоток становив 75-80%!

Діти, народжені раніше терміну, складають найбільшу групу хворих дітей. Недоношені діти потребують пильної уваги, довготривалого нагляду та лікування – та все ж сьогодні у них незрівнянно більші шанси, ніж раніше. Цьому сприяє робота багатьох державних, громадських організацій, батьківських спілок та колосальні матеріальні ресурси.

Що призводить до настання передчасних пологів?

В першу чергу, це стан репродуктивного здоров’я жінки: гормональні порушення, вагітність після безпліддя, попередні втрати плоду та інші фактори.

Де шукати допомогти?

Медицина забезпечує формування системи мати-плід від імплантації до настання пологів. Перинатальні центри в Україні надають значну допомогу при лікуванні передчасно народжених дітей.

-       В Україні є серйозна науково-практична платформа – ДУ «Інститут Педіатрії, Акушерства і Гінекології імені Академіка О. М. Лук’янової НАМН України», на базі якої розроблені високоефективні системи моніторингу, програми лікувальних заходів і контролю їх ефективності у жінок з втратами вагітності та репродуктивними невдачами.

-       Усвідомлене батьківство, своєчасне виявлення факторів ризику та персоніфіковане лікування – важливі фактори попередження передчасних пологів.

«Найкращий спосіб зберегти життя дитини і психіку породіллі – допомогти жінці доносити вагітність до необхідного терміну. Тому профілактика передчасних пологів є найбільш ефективним способом боротьби зі смертністью новонароджених. Ми можемо запропонувати дієві методи профілактики, але і жінки повинні розуміти ступінь ризику і своєї відповідальності, виношуючи своїх дітей», - зауважує кандидат медичних наук, старший науковий співробітник ДУ «Інститут Педіатрії, Акушерства і Гінекології імені Академіка О. М. Лук’янової НАМН України», лікар акушер-гінеколог, психолог Вікторія Борисівна Ткаченко.

Доречі, на думку експертів, 39 країн з найвищим рівнем доходів у світі можут скоротити число передчасно народжених дітей на 58 тисяч тільки за рахунок проведення заходів із  попередження передчасних пологів. До слова, це ще й допоможе зекономити близько 3,0 млрд. доларів США.

 

* Щорічно 17 листопада більше 50 країн світу відмічають Міжнародний день недоношених дітей. Цей день був заснований в 2011 році Європейським фондом по догляду за новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI), організацією March of Dimes, Міжнародним фондом допомогти країнам Африки Little Big Souls, а також Національним фондом мам недоношених дітей Австралії. Наразі Міжнародний день недоношених дітей ще розширив свої межі, і більшість країн вживають заходи для зниження смертності серед недоношених дітей, найбільше приділяючи увагу загалу до проблеми передчасних пологів та інформації про профілактику, що допомагає врятувати багатьох дітей.

Контактное лицо