pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:33 2018.06.05
star_border Додати в обрані

Харківські антимонопольщики оштрафували за розповсюдження рекламних матеріалів з оманливою інформацією

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ«ДЖЕНЕРАЛ АВТО ГРУП» на 68 000 грн за сприяння вчинення іншими суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Так, орган Комітету виявив, що ПАТ «ХАРКІВ-АВТО» та ТОВ «ХАРКІВСЬКИЙ АВТОЦЕНТР» розповсюджували рекламні матеріали з оманливою інформацією про надання кредиту на придбання авто марки «Chevrolet» за акцією «0 % на 2 роки».

А саме, у вересні 2012 року обидва суб’єкти господарювання розміщували в друкованих виданнях «АВТО ПРЕМЬЕР» та «ПРЕМЬЕР ДАЙДЖЕСТ» рекламну інформацію наступного змісту: «CHEVROLET FINANCE. НЕЙМОВІРНЕ ПАДІННЯ ЦІН та ПРИЄМНІ ПОДАРУНКИ**. КРАЩЕ ЗАРАЗ ПРИДБАТИ, НІЖ РОКАМИ ЗБИРАТИ! 0% на 2 РОКИ» (мова оригіналу). Крім того, в рекламі зазначалась адреса та номери телефонів ТОВ «ХАРКІВСЬКИЙ АВТОЦЕНТР» та ПАТ «ХАРКІВ-АВТО».

Як вказують антимонопольщики, потенційні покупці автомобілів, ознайомившись з такою рекламою, могли дійсно вважати, що ПАТ «ХАРКІВ-АВТО» та ТОВ «ХАРКІВСЬКИЙ АВТОЦЕНТР» пропонують придбання автомобілів на умовах кредиту 0 % терміном на 2 роки, однак, як з’ясували у відомстві, вартість отримання та обслуговування кредиту значно перевищує 0 % та фактично складає 13,99 % (за перший рік користування кредитом з урахуванням страхування життя та КАСКО, без урахування страхування ОСЦПВ).

Отже, така реклама в частині повідомлення інформації щодо відсоткової ставки за кредитом є неправдивою (0 % замість 0,01 %), і неповною в частині замовчування інформації щодо додаткових витрат споживачів на отримання та обслуговування кредиту в той час, коли повідомляється приваблива з точки зору споживача інформація щодо умов отримання кредиту.

Проте також було з’ясовано, що розміщення ПАТ «ХАРКІВ-АВТО» та ТОВ «ХАРКІВСЬКИЙ АВТОЦЕНТР» в рекламах оманливої інформації запропоновано ТОВ «ДЖЕНЕРАЛ АВТО ГРУП» шляхом надання вказаним суб’єктам господарювання оригінал-макетів реклами.

Тобто, це ТОВ «ДЖЕНЕРАЛ АВТО ГРУП», надавши та погодивши ПАТ «ХАРКІВ-АВТО» та ТОВ «ХАРКІВСЬКИЙ АВТОЦЕНТР» рекламні матеріали, що містили неправдиві та неповні відомості, сприяв вчиненню останніми порушень законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

І в результаті Харківське тервідділення АМКУ визнало дії ТОВ «ДЖЕНЕРАЛ АВТО ГРУП» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим частиною першою статті 18, пунктом 9 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді сприяння вчинення іншими суб’єктами господарювання (ПАТ «ХАРКІВ-АВТО» та ТОВ «ХАРКІВСЬКИЙ АВТОЦЕНТР») порушень законодавства про захист економічної конкуренції, за що і оштрафувало товариство на вказану суму.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=94157&schema=kha

Контактна особа