pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:23 2018.05.25
star_border Додати в обрані

Черкаське тервідділення АМКУ викрило змову на торгах ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»

ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» оштрафовані на 68 000 грн кожне за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

У жовтні – листопаді 2017 року Філія Управління магістральних газопроводів «ЧЕРКАСИТРАНСГАЗ» ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» провела відкриті торги на закупівлю легкових автомобілів.

Участь у цій закупівлі взяли два учасника – ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА», проте згодом їх пропозиції були відхилені у зв’язку з не відповідністю поданих документів умовам тендерної документації.

У свою чергу Черкаське тервідділення АМКУ виявило обставини, які свідчили про узгодженість поведінки обох учасників під час підготовки та участі у торгах. Зокрема, як вказує орган Комітету, обидва товариства були обізнані щодо участі один одного у вказаній процедурі закупівлі, що підтверджується рядом таких факторів як:

  • Пов’язаність обох учасників через керівника (засновником та керівником обох товариств на момент проведення процедури закупівлі був Горбенко Володимир Петрович).
  • Перебування товариств у трудових відносинах (управління діяльністю ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» здійснюється директором, а заступник директора не має повноважень здійснювати управління без відповідного на те доручення).
  • Здійснення господарської діяльності за однією адресою (обидва суб’єкти господарювання були зареєстровані за однією адресою).
  • Подання пропозицій з однієї IP-адреси.
  • Використання однакових засобів зв’язку (ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» на своїх офіційних документах зазначили однакові номери телефонів).
  • Неодноразове надання поворотної фінансової допомоги (товариства здійснювали неодноразове перерахування грошових коштів один – одному у вигляді поворотної фінансової допомоги).
  • Наявність між учасниками сталих господарських відносин (мали укладені договори про поставку товарів – поставляли один одному автомобільні аксесуари та запасні частини).
  • Невідповідність поданих тендерних пропозицій вимогам тендерної документації (товариства подали документи, які не вимагались замовником).

Як зазначає відомство, всі ці факти у своїй сукупності свідчать про те, що ТОВ «АВТОГОР» та ТОВ «МЕТКА» узгодили свої дії та, як наслідок, усунули конкуренцію під час участі у вказаній процедурі закупівлі.

Таким чином дії товариств були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, які стосуються спотворення результатів торгів аукціонів, конкурсів, тендерів, за що тервідділення АМКУ і оштрафувало обох суб’єктів господарювання на вказану суму.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=84742&schema=chk

Контактна особа