pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:45 2020.06.18
star_border Додати в обрані

Експерти опрацюють рекомендації щодо прав людини у місцевих культурних політиках

Розпочався проект Українського культурного фонду.

Експерти проекту опрацюють 30 стратегій, політик та програм розвитку культури об'єднаних територіальних громад, а також детально проаналізують практики реалізації таких стратегій у 13 ОТГ Львівської, Харківської, Хмельницької та Закарпатської областей. Результатом проекту стане аналітичний звіт, презентація якого відбудеться у жовтні.

 Олена Грабовська, керівниця проекту: "Цим проектом ми прагнемо донести необхідність розглядати культурну політику через призму цінностей та принципів прав людини, що дозволить змінити сприйняття культурних інституцій. Сьогодні їх розглядають як заклади сфери обслуговування, які надають культурні послуги. Насправді ж їхня роль – забезпечити реалізацію прав людини у сфері культури. Відповідно до цієї ролі і повинні формуватись стратегії та програми".

 Лідія Тополевська, експертка проекту: "Стратегії не повинні бути декларативними, а повинні працювати. Для початку необхідно чітко визначити носіїв обов'язків, на яких покледене забезпечення дотримання прав людини в культурній сфери. Окреслити сфери їхньої відповідальності. Не менш важливо продумати механізми виконання завдань та механізми контролю. Над такими алгоритмами ми працюватимемо під час проекту".

 Якщо Ви активно залучені до розробки стратегій Вашої громади, та хочете надати документ культурної політики для аналізу і рекомендацій, просимо контактувати з командою виконавців проекту електронною поштою: resonancef@gmail.com.

 Український культурний фонд — державна установа створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій.

Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.


Контактна особа