pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

13:06 2020.05.28
star_border Додати в обрані

Позначення «WHISKEY» могло вводити споживачів в оману

Дніпропетровське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «АБК Дніпро» на 68 000 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Як вказують у відомстві, під час проведення дослідження ринку алкогольних напоїв антимонопольщики виявили, що в торговельних мережах України здійснювалась реалізація алкогольних напоїв з позначенням «WHISKEY» «AL CAPONE» «Односолодовий» та «WHISKEY» «AL CAPONE» «Витриманий», виробництва ТОВ «АБК Дніпро».

Позначення «WHISKEY» на етикетках обох напоїв зроблено великими жирними літерами чорного кольору, які легко прочитати, на відміну від позначення «напій алкогольний «Односолодовий» та «напій алкогольний «Витриманий», які виконані меншим шрифтом на світлому фоні, що ускладнюе сприйняття споживачами інформації щодо виду напою.

Також у відомстві з’ясували, що до складу вказаних напоїв не входять інгредієнти, притаманні такому алкогольному напою як віскі.

За інформацією від ТОВ «АБК Дніпро», ці напої не проходять такий етап виготовлення, як витримка в бочках, а тому не можуть мати у назві позначення «WHISKEY».

У свою чергу виробник напою повідомив тервідділенню АМКУ про те, що лише перша партія напою містила в назві слово «whiskey», і цю «помилку» допустив виробник оригінал-макетів етикеток ТОВ «Авангард» при виконанні замовлення ТОВ «АБК Дніпро», а саме це він використав слово «whiskey» замість слова «alcohol».

Зі свого боку, дніпропетровські антимонопольщики вказують, що подібне маркування могло ввести в оману споживачів та вплинути на їхні наміри щодо придбання продукції цього суб’єкта господарювання, враховуючи і той факт, що вартість продукції ТОВ «АБК Дніпро» в торговельних мережах була нижча ніж вартість віскі.

Таким чином тервідділення АМКУ визнало дії вказаного товариства порушенням, передбаченим статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, за що і оштрафувало порушника на вказану суму.

https://adslegal.com.ua/poznachennya-whiskey-moglo-vvodyty-spozhyvachiv-v-omanu/

Контактна особа