pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:29 2020.03.05
star_border Додати в обрані

Дієтична добавка ховалась під маскою лікарського засобу

Черкаське тервідділення АМКУ оштрафувало підприємця на 34 000 грн за поширення неправдивих відомостей на упаковці товару.

Як з’ясували у відомстві, у київських аптеках реалізовувався препарат «Трібекс», виробництва ПрАТ «Технолог», на зворотній стороні упаковки якого було вказано, що засіб призначений «для профілактики та лікування (монотерапія та комплексне) статевих розладів у чоловіків і жінок» та доданий напис, що препарат «Не є лікарським засобом».

У той же час, на лицьовій стороні упаковки відсутня інформація щодо назви, а саме, щодо належності препарату до харчових продуктів – дієтичної добавки.

Також було встановлено, що відповідальність за інформацію, що розміщується на упаковці та в інструкції дієтичної добавки «Трібекс», несе ФОП Єгоров А.Ю, а не ПрАТ «Технолог».

В той же час лікарський засіб та дієтична добавка – різні за своїми властивостями, а тому більшість споживачів, прочитавши на упаковці розділ «Показання для застосування» і не помітивши фразу дрібним шрифтом «Не є лікарським засобом», могли подумати, що перед ними саме ліки, а не дієтична добавка.

Тому, як зазначає тервідділення АМКУ, такі дії суб’єкта господарювання мають ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: поширення неповних, неправдивих відомостей, внаслідок обраного способу їх викладення, що можуть вплинути на наміри споживачів щодо придбання товарів саме цього суб’єкта господарювання.

Таким чином відомство кваліфікувало дії ФОП Єгоров А.Ю як порушення, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, за що і оштрафувало його на відповідну суму.

https://adslegal.com.ua/diyetychna-dobavka-hovalas-pid-maskoyu-likarskogo-zasobu/

Контактна особа