pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:59 2018.04.05
star_border Додати в обрані

Підприємство, що «пережило 90-ті», вводило споживачів в оману

Харківські антимонопольщики рекомендували ПП «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ІНЕКС» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Харківське тервідділення АМКУ в ході дослідження ринку охоронних послуг у Харківській області (включаючи м. Харків) встановило, що один із учасників цього ринку, а саме, ПП «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ІНЕКС», яке надає охоронні послуги, вводить споживачів в оману.

Так, на веб-сайті з доменним ім’ям «http://inex-guard.com.ua» була розміщена наступна інформація щодо діяльності цього підприємства: «Почему Вам стоит обратиться к нам: на рынке с 1992 года. Пережили «девяностые», все власти и кризисы; более 2000 благодарных клиентов чувствуют себя в безопасности» (мова оригіналу).

Як вказує орган Комітету, ознайомившись з такою інформацією, у пересічного споживача може скластися враження про те, що охоронна агенція працює на ринку охоронних послуг з 1992 року та має позитивні відгуки щодо своєї діяльності більше ніж від 2000 клієнтів, а це в свою чергу є одним із стимулів для придбання охоронних послуг у зазначеного суб’єкта господарювання з огляду на наявність значного досвіду роботи у галузі та наявності значної кількості клієнтів з позитивними відгуками.

Однак, як встановило тервідділення АМКУ, ПП «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ІНЕКС» було зареєстроване у лютому 2005 року, і не є правонаступником будь-якої іншої юридичної особи, що в свою чергу спростовує існування охоронної агенції з 1992 року.

Саме ж підприємство надало антимонопольному відомству Харкова інформацію, що станом на 01.01.2018 ним укладено договори щодо надання охоронних послуг з 57 суб’єктами господарювання, чим у свою чергу спростовується наявність у суб’єкта господарювання позитивних відгуків щодо своєї діяльності більше ніж від 2000 клієнтів.

Отже, ПП «ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО «ІНЕКС» поширювало неправдиву інформацію про господарську діяльність на ринку з 1992 року та про кількість позитивних відгуків стосовно своєї діяльності, що може вводити в оману невизначене коло осіб та може поставити його у більш вигідне становище стосовно інших суб’єктів господарювання, які надають охоронні послуги і дотримуються вимог законодавства.

Таким чином, антимонопольщики кваліфікували вказані дії охоронного агентства, як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, та надали суб’єкту господарювання обов’язкові для розгляду рекомендації.

А саме, охоронне агенство має припинити розповсюджувати неправдиву інформацію про наявність досвіду роботи з 1992 року та про наявність позитивних відгуків щодо своєї діяльності від більше ніж 2000 клієнтів і письмово повідомити про це Харківське тервідділення АМКУ в 10-денний строк з дня отримання рекомендацій.


текст рішення відомства 

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=93257&schema=kha Контактна особа