pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:18 2020.02.21
star_border Додати в обрані

Payoneer провів опитування про доходи українських фрілансерів (Інфографіка)

Середня погодинна ставка в різних сферах, освіта фрілансерів, гендерна та вікова нерівність.

У грудні 2019 року платіжна платформа Payoneer провела глобальне опитування 7000+ фрілансерів з-поміж своїх користувачів, при цьому 15% опитаних респондентів - це фрілансери з України. Дослідження проводилось з метою вивчення демографії, рівня оплати та задоволеності, а також інших факторів, які впливають на розвиток фріланс економіки.


Мілленіали та покоління-Z очікувано складають найбільшу частину робочої сили як на міжнародному ринку фріланса, так і в Україні - як найбільш активна та обізнана в новітніх технологіях частина населення. При цьому, українські фрілансери в середньому більш освічені: 84% мають повну вищу освіту, в той час як глобально цей показник складає лише 79%.

Найбільш популярні галузі діяльності українських фрілансерів - це графічний та веб-дизайн, програмування, IT, створення мультимедіа, маркетинг та копірайтинг. У цих індустріях працює 79% опитаних фрілансерів.


Також слід зазначити, що середні погодинні ставки в деяких індустріях суттєво відстають від світових. Це, перш за все, створення мультимедіа, переклади, управління проєктами, підтримка клієнтів, продажі та фінанси. Водночас, в технічних нішах (програмування, IT, контроль якості) розрив зі світовими показниками менше і багато українських фрілансерів прагнуть заробити за допомогою своїх технічних компетенцій.

В Україні гендерна нерівність в доходах фрілансерів виражена ще більше ніж в світі. Українські жінки отримують 74% середньої погодинної ставки чоловіків, в той час як в світі цей розрив менше - 84%.


Слід зазначити, що частково гендерна нерівність доходів викликана спеціалізацією чоловіків в технічних областях з високими рейтами - програмування та IT. При цьому, жінки заробляють більше в найбільш популярній ніші - графічний та веб-дизайн: середня погодинна ставка складає $18.8, в той час як у чоловіків - $17.7.


Ще більш складною є ситуація з віковою нерівністю на ринку фрілансу. І в Україні, і в світі фрілансери, старші за 45 років, складають менше 10% загальної кількості. Але, якщо глобально рейти фрілансерів зростають з досвідом, в Україні фрілансери старшого і похилого віку отримують значно менше.


Основним способом пошуку роботи є онлайн маркетплейси (UpWork, Fiverr) - 71% фрілансерів в Україні та 68% фрілансерів в світі просувають свої послуги на цих платформах. Також досить популярним є пошук роботи за рекомендаціями - 15% українських фрілансерів знаходять більшу частину замовлень через «сарафанне радіо».

Висновок

Фріланс розвивається по всьому світу, це викликано, перш за все, демографічними змінами, новими технологіями і зміною робочої парадигми. Сучасні технології роблять віддалену роботу доступною і більш ефективною; онлайн-майданчики і соціальні мережі дозволяють фрілансерам просувати свої навички і спрощують пошук роботи; міжнародні платіжні платформи полегшують отримання платежів в будь-якій валюті від клієнтів з будь-якого куточка світу.


В цілому, тенденції українського ринку співпадають зі світовими: більша частина фрілансерів молодша 35 років, чоловіків-фрілансерів значно більше ніж жінок та рівень задоволеності роботою тісно пов’язаний з рівнем річного прибутку. Проведене дослідження показало, що фріланс надає привабливі можливості для українських шукачів, і погодинні ставки в технічних нішах знаходяться на рівні з середніми глобальними показниками.


На жаль, на ринку все ще присутня гендерна та вікова нерівність в зайнятості і оплаті праці фрілансерів. Якщо на глобальному ринку фрілансери старшого віку отримують більше, в Україні ми бачимо протилежну динаміку. В певній мірі, це може бути спричинено відсутністю обізнаності про існуючий попит та необхідних технічних навичок серед населення похилого віку.Про Payoneer:

Компанія заснована в 2005 році, є прибутковою компанією з командою по всьому світу.

Головний офіс Payoneer знаходиться в Нью-Йорку, США.

Місія Payoneer – дати можливість бізнесу вийти за межі: за межі кордонів, обмежень та очікувань. Усучасному цифровому світі Payoneer дозволяє бізнесу різного розміру з будь-якої точки світу отримати доступ до нових економічних можливостей, дозволяючи здійснювати платіжні операціїглобально так само легко, як і на місцевому рівні.

Цифрова платформа Payoneer оптимізує глобальну торгівлю для мільйонів малих підприємств, маркетплейсів та великих корпорацій з 200 країн і територій. Використовуючи надійні технології, нормативно-правову базу, операційну та банківську інфраструктуру, Payoneer надає набір послуг, який включає транскордонні платежі, оборотний капітал для Amazon торговців, податкові рішення й управління ризиками.

Payoneer сприяє зростанню клієнтів: від підприємців-початківців на ринках, що розвиваються, до провідних світових брендів, таких як Airbnb, Amazon, Google і Upwork.

Payoneer – світ без кордонів, єдина платформа, нескінченні можливості!Контактна особа