pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:42 2020.01.20
star_border Додати в обрані

Про формальні помилки, допущені при складанні тендерних пропозицій

Фахівці АDS Legal Group спільно з освітнім проектом «Ліга антитрасту» проаналізували деякі зміни в практиці Колегії АМКУ з розгляду скарг у сфері публічних закупівель.

Так, як відзначають фахівці юридичної компанії, останнім часом в Комітеті змінилася практика, яка стосується формальних помилок, допущених учасником при складанні документів тендерної пропозиції, а саме перелік таких помилок значно розширили.

Помітна тенденція щодо віднесення до формальних (несуттєвих) помилок будь-яких помилок допущених учасником, як в кваліфікаційній частині, так і в технічній та ціновій частинах пропозиції.

В своїх рішеннях Колегія АМКУ відносить вже більшу частину існуючих в документах учасника помилок до формальних, не зважаючи на те, що в тендерній документації Замовником навіть не було встановлено переліку цих формальних (несуттєвих) помилок наявність яких не призведе до відхилення тендерних пропозицій учасників.

На підставі опублікованих рішень можемо зрозуміти, що наступні помилки вже не є підставою для відхилення пропозиції учасника:

– складання цінової пропозиції не за встановленою Замовником формою (у встановленій формі вимагалося вказати дату складання пропозиції, однак учасник не вказав цієї інформації), рішення № 26-р/пк-пз від 02.01.2020 р.;

– вказання в технічній частині, яка повинна підтверджувати відповідність вимогам Документації невірної ваги товару, який учасник пропонує до постачання (Замовник встановив вимогу щодо постачання новорічних наборів вагою кожного не менше 900 г, однак Учасник надав інформацію щодо відповідності технічним вимогам Документації та вказав, що його набори будуть постачатися з вагою кожного по 0,939 г), рішення № 18342-р/пк-пз від 10.12.2019 р.;

– відсутність в довідці про наявність досвіду виконання аналогічних договорів інформації, яку Замовник вимагав вказати, а саме інформації про стан належного виконання договорів стосовно якості та строків, у разі, якщо надана копія договору та акти про його виконання, рішення № 38-р/пк-пз від 02.01.2020 р.

Такий перелік є неповним, оскільки наразі аналогічних рішень було прийнято вже дуже багато. Головним є те, що оновлена практика Колегії свідчить, що під визначення «формальна (несуттєва) помилка» зараз відноситься значно більше помилок Учасників, незважаючи чи було це встановлено Замовником в тендерній документації чи ні. Фактом є те, що у разі, якщо в документі відсутня якась інформація, яку вимагав Замовник, але вона є в інших документах, що є складовою тендерної пропозиції або ця інформація є у відкритих державних реєстрах – це вже не можна вважати підставою для відхилення пропозиції учасника. Також, у разі якщо в документах учасника вказана різна інформація щодо одного питання (наприклад, щодо технічних характеристик товару), та інформація, що не відповідає вимогам тендерної документації буде вважатися формальною помилкою, а та інформація, що відповідає вимогам тендерної документації буде вважатися, як така, що відповідає вимогам Замовника.

https://adslegal.com.ua/pro-formalni-pomylky-dopushheni-pry-skladanni-tendernyh-propozytsij/

Контактна особа