pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:59 2019.12.05
star_border Додати в обрані

«Каченята привезені з півдня Франції» виявились без документів «Каченята привезені з півдня Франції» виявились без документів

Київське тервідділення АМКУ надало обов’язкові для розгляду рекомендації ТОВ «Франс гурме».


Як встановили у відомстві, з червня 2017 року і по теперішній час вказане товариство здійснює реалізацію продуктів «Качина грудинка в’ялена з сумішшю перців» та «Качина грудинка копчена», на упаковках яких розміщено таку інформацію: «Марка «Фаго» створена в 1995 році і спеціалізується на виробництві качиного м’яса і печінки «Фуа гра». Усі каченята привезені з півдня Франції і вирощені в Україні за найкращими французькими технологіями на натуральних кормах. «Фаго» представляє також страви з качиного м’яса, приготовані нашим шеф-поваром за традиційними рецептами Франції» (мова оригіналу).

Також на упаковках присутнє позначення породи качок «мулард», зображення головного убору кухара, який забарвлено в кольори прапору Франції, і напис «Від французького шефа».

Проте, як з’ясували в АМКУ, у товариства відсутнє документальне підтвердження того, що каченята привезені з півдня Франції і вирощені на натуральних кормах, та того, що марка «Фаго» була створена саме в 1995 році. Також суб’єкт господарювання не зміг довести, що при виробництві обох продуктів використовуються саме каченята породи «мулард».

Тому, оскільки товариство не надало необхідних підтвердних документів, то інформація, зазначена на упаковках продукції, містить ознаки неправдивої.

А саме, розміщення ТОВ «Франс гурме» на упаковках продукції вказаних відомостей може сприйматися споживачами як інформація про те, що ця продукція має особливі унікальні якості і властивості, що може вплинути на наміри споживачів щодо придбання ними цих товарів, внаслідок чого товариство може здобути неправомірні переваги на відповідному ринку.

Таким чином, тервідділення АМКУ визнало, що такі дії ТОВ «Франс гурме» містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, яке передбачене статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення неправдивої інформації, що вводить в оману та рекомендувало товариству припинити вказані дії шляхом приведення оформлення упаковок продукції у відповідність до вимог законодавства та забезпечення споживачів повною, точною і достовірною інформацією щодо технології виготовлення продукції та сировини, з якої вона виготовляється.

https://adslegal.com.ua/kachenyata-pryvezeni-z-pivdnya-frantsiyi-vyyavylys-bez-dokumentiv/

Контактна особа