pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

09:22 2019.11.05
star_border Додати в обрані

Cushman & Wakefield: лідери міжнародного ринку нерухомості зберігають впевненість у перспективності коворкінгів

Нещодавно компанія Cushman & Wakefield спільно з асоціацією CoreNet Global провела опитування серед 550 топ-менеджерів міжнародних інвестиційних та сервісних компаній, які працюють у сфері нерухомості по всьому світу. Головний висновок дослідження – більшість експертів ринку вважають, що інтерес до коворкінгів зросте щонайменше удвічі.

Феномен коворкінгів продовжує набирати оберти. На сьогодні їх загальна площа у світі складає близько 12 млн кв. м, з них 5 млн кв. м – у США. І ця цифра збільшується, адже регулярно з’являються повідомлення про підписання договорів оренди між великими компаніями та коворкінгами.

«Коворкінги часто плутають із гнучкими офісами, але ці терміни не є взаємозамінними, - розповідає Левон Папоян, керівник консалтингових та агентських послуг у сфері офісної нерухомості Cushman & Wakefield в Україні. – Гнучкі офіси - це простір як послуга. Це облаштування офісу «під ключ», забезпечення технологіями та всім необхідними для комфортної роботи. Коворкінги, популярність яких зростає вже кілька років поспіль, - це лише початковий рівень гнучкого офісу. Відсутність чіткого визначення обох форматів ускладнює їх дослідження стосовно витрат, орендних ставок, впливу на корпоративну культуру, цифрової безпеки. Незважаючи на велику загальну площу коворкінгів, цей сегмент ще продовжує формуватися».

Нещодавно компанія Cushman & Wakefield спільно з асоціацією CoreNet Global провела опитування серед 550 топ-менеджерів міжнародних інвестиційних та сервісних компаній, які працюють у сфері нерухомості по всьому світу. Головний висновок дослідження – більшість експертів ринку вважають, що інтерес до коворкінгів зросте щонайменше удвічі.

Питання стосувалися загального сприйняття коворкінг-сектору, його переваг та недоліків, очікуваного впливу на орендні витрати, а також прогнозів використання цього формату офісних приміщень у майбутньому.

Значна частина опитаних керівників позитивно сприймають коворкінги, що посилюється прямою взаємодією з сектором. Дві третини респондентів заявили, що користуються коворкінгами для розміщення своїх співробітників у деяких країнах.

Менше 10% учасників опитування розглядають коворкінги у негативному світлі.

На основі дослідження було сформульовано наступні висновки:

Майже дві третини компаній певною мірою користуються послугами коворкінгів.

Результати опитування показують, що керівники компаній в цілому позитивно ставляться до коворкінгів і розглядають гнучкий простір як частину своєї орендної стратегії. Респонденти планують, що через п’ять років у середньому 24% їх співробітників будуть регулярно користуватися коворкінгами.

Третина компаній, що використовують коворкінги, відмічають зниження орендних витрат більш ніж на 5%.

Керівники компаній усвідомлюють, що інтеграція гнучкого простору в орендну стратегію допомагає залученню талантів та сприяє зниженню орендних витрат завдяки адаптації до постійних змін кількості працівників.

Незважаючи на в цілому позитивне сприйняття коворкінгів, керівники компаній реалістично оцінюють недоліки, пов’язані з управлінням кадрами.

Близько половини (48%) респондентів бачать складність у підтримці корпоративної культури і згуртованості колективу, коли співробітники працюють за межами спільного офісу. Крім того, така ж кількість респондентів серед потенційних проблем назвали цифрову безпеку. Варто відзначити, що незважаючи на висловлені побоювання, національні та міжнародні оператори коворкінгів мають вагомий досвід надання клієнтам доступу до необхідних механізмів цифрової безпеки. Крім того, опитані компанії вважають, що коворкінги швидше сприяють підвищенню рівня задоволеності співробітників роботою, ніж зниженню залученості в робочий процес, задоволеності роботою або ефективності.

 

 

Про Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (Нью-Йоркська фондова біржа: CWK) - провідна міжнародна компанія, що надає консалтингові та агентські послуги в сфері комерційної нерухомості. 51 000 експертів нашої компанії в більш ніж 70 країнах допомагають інвесторам і орендодавцям забезпечувати виняткову цінність їх нерухомості, втілюючи ідеї клієнтів у життя. Cushman & Wakefield входить до числа найбільших консалтингових компаній у сфері комерційної нерухомості в світі з доходом $8,2 млрд. у 2018 році за основними бізнес-напрямками: агентські послуги в сфері комерційної нерухомості, консалтинг з питань девелопменту, ринки капіталу, оцінка, дослідження ринку, управління проектами. Щоб дізнатися більше, відвідайте сайт cushmanwakefield.com або www.cushmanwakefield.com.ua

Про CoreNet Global

CoreNet Global - провідна світова професійна асоціація для керівників в області комерційної нерухомості (CRE). CoreNet Global налічує більше 11 000 членів асоціації, включаючи 70% з 100 найбільших компаній США і майже половину списку Global 2000. Учасники CoreNet Global зустрічаються на місцевому та глобальному рівнях, а також віртуально, щоб налагоджувати робочі зв'язки, ділитися знаннями, вчитися і розвиватися професійно. Офіційний сайт: https://www.corenetglobal.org/


Контактна особа