pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

10:11 2018.03.30
star_border Додати в обрані

На сайті Inspections.gov.ua вже можна перевірити, які перевірки щодо ТРЦ заплановані на 2018 рік.

На сайті https://inspections.gov.ua/ вже можна перевірити, які перевірки щодо ТРЦ заплановані на 2018 рік. Також ДСНС розпочинає внесення інформації про всі позапланові перевірки ТРЦ, що відбудуться на виконання доручення Прем'єр-міністра України. Їх результати будуть публічними.

Пожежа в кінотеатрі “Жовтень”, Аграрний університет, Харківський ювелірний завод “Хартрон”, дитячий табір “Вікторія”...За зволікання з інспекційною реформою Україна розплачується людськими життями. На сайті https://inspections.gov.ua/ вже можна перевірити, які перевірки щодо ТРЦ заплановані на 2018 рік. Також ДСНС розпочинає внесення інформації про всі позапланові перевірки ТРЦ, що відбудуться на виконання доручення Прем'єр-міністра України. Їх результати будуть публічними.

Це оперативний крок, але в чому ж причина проблеми з перевірками пожежної безпеки в Україні?

Сьогодні ДСНС змушена перевіряти суб’єктів господарювання, а не об’єкти. Тобто замість того, щоб перевіряти торгові центри, стадіони чи дитячі садочки, перевіряють юридичних осіб.

Які проблеми це викликає?
▶ ТРЦ нерідко належить кільком юридичним особам, тож пожежні вимушені перевіряти не весь ТРЦ, а лише частину, яка належить юридичній особі, яку перевіряють. Частково вирішити це питання можна об’єднавши чи організувавши кілька перевірок по черзі. Проте на практиці це вдається рідко, пожежні не у всіх випадках можуть комплексно перевірити ТРЦ.

▶ Зворотна ситуація: одній фірмі належить декілька ТРЦ, або крім ТРЦ цій же фірмі належать інші об’єкти. Тоді пожежні змушені одночасно перевіряти всі об’єкти: і ті, які необхідно ретельно перевіряти, адже ними регулярно користується велика кількість людей, і ті, які не є настільки суспільно важливими, наприклад, склади.

▶ Ще одна проблема: юридична особа зареєстрована в одній області, а об’єкт знаходиться в іншій. Хто має проводити перевірку? Пожежна служба в регіоні, де знаходиться об’єкт, чи служба в регіоні реєстрації юрособи? Сьогодні перевіркою займається служба за місцем реєстрації юрособи.

На жаль, вирішити всі ці проблеми на підзаконному рівні неможливо, зміни потрібні на рівні закону. Команда BRDO працює над цим, триматимемо вас в курсі.


Контактна особа