pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:16 2018.03.23
star_border Додати в обрані

Державна допомога та природні монополії

Антимонопольний комітет України оприлюднив Роз’яснення щодо державної підтримки суб’єктів природних монополій

У Роз’ясненнях з питань застосування законодавства у сфері державної допомоги від 20.03.2018 № 3-рр/дд Антимонопольний комітет України, як Уповноважений орган з питань державної допомоги, виклав свою позицію, що стосується віднесення державної підтримки суб’єктів природних монополій до державної допомоги.

Так, в оприлюднених Роз’ясненнях визначено перелік умов, за дотримання яких державна підтримка суб’єктів природних монополій, що пов’язана з управлінням єдиного майнового комплексу, який забезпечує виконання функції природної монополії, не буде впливати на конкуренцію і, як наслідок, не буде вважатися державною допомогою.

Також Комітетом визначено перелік умов, за дотримання яких державна підтримка у формі компенсації за надання послуг, що надаються суб’єктом природної монополії, не буде впливати на конкуренцію і, як наслідок, не буде вважатися державною допомогою.

Нагадаємо, що у зв’язку з набранням 02.08.2017 чинності Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», нова державна допомога, що підлягає повідомленню, може бути надана лише після отримання позитивного рішення Уповноваженого органу (АМКУ) щодо такої допомоги.

З повним текстом Роз’яснення можна ознайомитись за посиланням.

Контактна особа