pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

18:52 2019.09.10
star_border Додати в обрані

Юристи розкрили приховані нюанси нового Кодексу про банкрутство

21-го жовтня 2019 року вступає в силу новий Кодекс процедур банкрутства.
Вперше в історії України Кодексом передбачається можливість та визначені умови банкрутства фізичних осіб.
З цього приводу юридична фірма Avellum підготувала список і інших важливих змін, на які слід звернути особливу увагу як кредиторам так і боржникам.
Детальна інформація за цією темою у прес-релізі, що додано.
Також ми з радістю надамо додаткові дані та експертні коментарі по будь-якому питанню, що вас зацікавить у зручний для вас час.
Будемо раді співробітництву!
Марина Ісаєва
Прес-служба компанії Avellum
+38 096 194 08 09

ПРЕС-РЕЛІЗ

10 вересня 2019 року

Юристи AVELLUM розповіли про нюанси нового Кодексу про банкрутство

21 жовтня 2019 року почне діяти новий Кодекс з процедур банкрутства (далі Кодекс). Юридична фірма AVELLUM підготувала перелік важливих змін, на які боржникам і кредиторам варто звернути особливу увагу.

Кодекс розроблений з метою зробити процес банкрутства юридичних осіб ефективнішим і прозорішим. Важливим є те, що Кодекс підвищує рівень захищеності прав кредиторів, у тому числі забезпечених, надаючи їм більше можливостей для активної участі в процесі банкрутства боржника. Крім того, Кодекс також впроваджує процедуру банкрутства фізичних осіб.

Що потрібно знати кредиторам?

·       Новий Кодекс розширив можливості кредиторів, забезпечивши їм більш ефективний захист. Скасовані суворі критерії, дотримання яких раніше було потрібне для початку процедури банкрутства (наприклад, гранична сума вимог до боржника – від 300 мінімальних заробітних плат, необхідність попередньо отримати рішення суду про стягнення боргу та постанову про відкриття виконавчого провадження). Такі нововведення спрощують відкриття процедури банкрутства щодо боржників.

·       Кредиторам та комітету кредиторів тепер надані ширші права в процедурі банкрутства. Наприклад, забезпечені кредитори отримали статус сторони у справі про банкрутство, а разом з цим – можливість оскаржувати угоди боржника та інші способи впливати на хід провадження у справі про банкрутство боржника. Арбітражний керуючий повинен буде погоджувати умови продажу майна боржника з комітетом кредиторів і забезпеченими кредиторами (в частині майна, яке є предметом забезпечення). Крім цього, Кодекс надає комітету кредиторів право звернутися до суду для усунення арбітражного керуючого від виконання його повноважень. Таке право може бути реалізоване в будь-який час незалежно від наявності підстав.

·       Скорочено перелік підстав для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство. Кодекс передбачає всього дві підстави: погашення боргу або наявність спору про право. Щодо другої підстави – ймовірно, вона буде активно використовуватися боржниками в якості основного способу протидії відкриттю процедури банкрутства.

Що потрібно знати боржникам?

Фізичним особам

·       Вперше в історії України Кодексом передбачена можливість та визначені умови банкрутства фізичних осіб.

·       Тільки сам боржник може ініціювати своє банкрутство. Провадження у справі про банкрутство може бути відкрито, якщо заборгованість перед кредиторами становить не менше 30 мінімальних заробітних плат (зараз – 125 190 грн) і боржник не здатний її погасити.

·       Процедура банкрутства фізичних осіб закінчується реструктуризацією боргів фізичної особи або оголошенням такої особи банкрутом і розпродажем її майна. Протягом п'яти років після визнання боржника банкрутом така особа зобов'язана перед укладенням кредитних і деяких інших договорів письмово повідомляти контрагентів про свою неплатоспроможність.

Юридичним особам

·       Боржник повинен самостійно подати заяву про своє банкрутство протягом одного місяця з моменту появи ознак неплатоспроможності. В іншому випадку менеджмент компанії буде нести значну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів.

·       Скорочується тривалість процедур банкрутства. Крім цього, оскарження судових рішень у процедурі банкрутства не тягне за собою припинення провадження у справі про банкрутство.

·       Зменшилася можливість оскарження проміжних судових актів в касаційну інстанцію. Залишилося кілька видів основних рішень, які можна оскаржити у Верховному Суді, інші ж – не підлягатимуть оскарженню після апеляції. Такі зміни можна вважати позитивними, оскільки несумлінні учасники процесу не матимуть змоги його затягувати шляхом подачі безпідставних скарг.

·       За новими правилами, провадження у справі про банкрутство може бути ініційовано кредитором при наявності безспірного боргу, незалежно від його розміру. Боржникам слід не допускати накопичення простроченої заборгованості, яка може спричинити за собою часткову втрату контролю над компанією в зв'язку з відкриттям справи про банкрутство.

«Вітаємо прийняття Кодексу і готуємося застосовувати його на практиці. Спрощення та прискорення процедури, уточнення раніше спірних питань, а також розширення прав кредиторів, зокрема забезпечених, – все це повинно сприятливо вплинути не тільки на процедуру банкрутства, а й загалом на інвестиційний клімат в Україні», підсумував партнер юридичної фірми AVELLUM Вадим Медведєв.

Довідка про компанію:

AVELLUM провідна українська юридична фірма, яка надає повний спектр юридичних послуг, з ключовою спеціалізацією в сферах фінансів, корпоративного права, вирішення спорів, нерухомості, податкового та антимонопольного права.

Фірма працює на ринку з 2009 року. На сьогодні в AVELLUM працює 50 юристів. У 2018 році фірма супроводжувала більше 400 проектів загальною вартістю 28 млрд. дол. США. Серед клієнтів AVELLUM Міністерство фінансів України, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, Кернел, Uber, Jacobs, Horizon Capital, МХП, Метінвест і інші великі українські та транснаціональні компанії, а також міжнародні фінансові установи.

9 липня 2018 року AVELLUM і A.G.A. Partners оголосили про об'єднання двох фірм, яке дозволило консолідувати визнану на ринку трансакціонну практику AVELLUM і досвідчену практику вирішення спорів A.G.A. Partners.

 

Контакти для зв'язку:

Марина Ісаєва +38 096 194 08 09

Оксана Куліш +38 097 174 87 18

pr@avellum.com

 

 


Контактна особа