pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:21 2019.08.13
star_border Додати в обрані

Стала відомою дата виконання Україною 14 кроку BEPS

На минулому тижні сталася досить важлива подія з точки зору участі України у реалізації плану BEPS.
8 серпня Україна передала ратифікаційну грамоту на зберігання Депозитарію OECР. Грамота запускає процес набуття чинности Конвенції MLI. Конвенція набере чинності для України 1 грудня 2019 року.
Нагадаю, що приєднання до конвенції MLI є 14-м кроком плану BEPS і одним із зобов’язань, яке взяла на себе Україна перед міжнародною спільнотою.
Пропоную вам ознайомитись з більш детальним прес-релізом цієї події. Сподіваюсь, вона стане вам у нагоді.

8 серпня Україна передала ратифікаційну грамоту на зберігання Депозитарію OECР. Грамота запускає процес набуття чинности Конвенції MLI.

Закон про ратифікацію визначає, що Конвенція набирає чинності у перший день після трьох календарних місяців з дати здачі на зберігання Україною своєї ратифікаційної грамоти. Отже, Конвенція набере чинності для України 1 грудня 2019 року.

Конвенція MLI спрощує внесення змін в існуючи двосторонні угоди про уникнення подвійного оподаткування. Завдяки цій конвенції ми виконуємо одразу дві вимоги плану BEPS – 6 та 14 з тих, що Україна зобов’язалась зробити, коли приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

«Кожен міжнародний документ має багато складних стадій на своєму шляху. З моменту декларування намірів до реального внесення змін в діючи угоди іноді проходять роки. Так до того моменту як ратифікаційна грамота Конвенції MLI була передана депозитарію, влада мала можливість відтягувати момент її вступу в дію. Але після того, як факт передачі відбувся – маємо три місяці. Це закріплено у законі та Конвенції», - пояснює Ірина Боксер, юрист ЮФ TOTUM.

Як це працюватиме в Україні

За словами юриста ЮФ TOTUM Ірини Боксер: «MLI конвенція є ефективним інструментом внесення змін в Угоди про уникнення подвійного оподаткування тому, що передбачає не лише правила, які підлягають заміні, але й механізми їх впровадження. Фактично Конвенція була створена, щоб стати механізмом скоординованого та ефективного впровадження погоджених змін в усі чинні угоди про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи без необхідності проводити двосторонні переговори щодо перегляду кожної такої угоди».

Конвенція змінює лише ті угоди про уникнення подвійного оподаткування, які діють між Сторонами, що приєдналися та письмово повідомили Депозитарія OECР про перелік угод, на які будуть розповсюджуватись положення Конвенції.

Зокрема, Конвенцією були внесені зміни в Угоди: між Україною та Бельгією, Фінляндією, Францією, Індією, Ірландією, Ізраїлем, Японією, Литвою, Герцогством Люксембург, Мальтою, Польщею, Російською Федерацією, Сербією, Сінгапуром, Словацькою Республікою, Словенією, Швецією, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Сполученим Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Довідка

ОЕСР було створено, щоб ліквідувати прогалини у міжнародному законодавстві, якими користуються підприємці. Вони використовують регіони з низькими податковими ставками, пільгами, колізіями при здійсненні податкового планування під час організації корпоративної структури та господарської діяльності суб’єктів господарювання для зменшення бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування. Прикладом можуть слугувати загальновідомі компанії Google, Starbucks, Amazon.

Україна щорічно втрачає значні суми від несплачених податків через такі схеми. В 2017-му році Україна приєдналася до Програми ОЕСР та взяла на себе зобов’язання імплементувати так званий Мінімальний стандарт Плану дій BEPS – обов’язкові чотири заходи із п’ятнадцяти запропонованих (5,6,13,14)


Контактна особа