pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

17:40 2019.08.07
star_border Додати в обрані

В Європі триває зниження орендних ставок в сегменті торгової нерухомості

• В секторі складської та логістичної нерухомості в Європі зросли орендні ставки та знизилися ставки дохідності.
• В секторі торгової нерухомості триває падіння орендних ставок, тенденція збережеться щонайменше до кінця року.

Згідно щоквартального звіту міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield «ДНК нерухомості» (DNA of Real Estate), у другому кварталі 2019 року сектор складської та логістичної нерухомості в Європі продовжував демонструвати високі показники. Спостерігалося впевнене зростання орендних ставок та посилення попиту з боку інвесторів, що призвело до зниження ставок дохідності на 2 базисні пункти, до нового рекордно низького рівня в 5,66%.

Орендні ставки на логістичні приміщення найкращої якості зросли на 0,6% протягом кварталу та на 2,8% у річному вимірі, що є найшвидшим темпом із березня 2008 року. Основне зростання відбувається на ринках Центрально-Східної Європи. У німецькому місті Гамбург також зафіксоване значне зростання на рівні 3,4% за квартал, спричинене недостатньою пропозицією та високим попитом, зумовленим оптимізацією дистриб’юторських мереж.

Ставки дохідності на найбільш якісні офісні приміщення залишилися на рівні 4,35%, найнижчому з часу початку досліджень у червні 2002 року. Орендні ставки у сегменті виросли на 1,1% у порівнянні з попереднім кварталом, а в річному обчисленні - на 3,3%, що є найшвидшим темпом зростання з 2012 року. Німеччина залишається лідером: орендні ставки зросли на 2,4% у квартальному обчисленні на фоні високого попиту і недостатнього об’єму пропозиції в класі А.

В ситуації зниження обороту роздрібної торгівлі в Єврозоні та зміни купівельних звичок споживачів через ріст онлайн-торгівлі, спостерігається зниження активності вздовж європейських торговельних коридорів. Орендні ставки впали на 0,6% за квартал і на 0,9% в річному численні - найбільше річне падіння з 2009 року. Лише два з 46 відстежуваних ринків продемонстрували зростання орендних ставок - Софія (3,8%) та Відень (1,3%).

Протягом кварталу дохідність найкращих приміщень стріт-рітейлу не змінилася, залишаючись в середньому по Європі на рівні 4,22%. Дохідність в Софії знизилась на 25 б. п. до 7,5%, помірне зниження також спостерігалося в Будапешті - на 15 б. п. до 4,6%, відображаючи зміцнення ринку, де орендні ставки виросли на 7% в річному численні. Загальний прогноз щодо сегменту торгової нерухомості слабкий. Очікується, що до кінця року орендні ставки на дванадцяти ринках знизиться. Експерти компанії Cushman & Wakefield прогнозують, що дана тенденція відобразиться і на ставках дохідності, і до кінця 2019 року вони зростуть на третині ринків.


Контактна особа