pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:04 2019.08.07
star_border Додати в обрані

АМКУ оштрафував товариство за використання позначення «Санофі» у назві

АМКУ оштрафував ТОВ «Санофі–Фарм» (м. Дніпро) на 450 000 грн за вчинення порушення, яке передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

А саме, до відомства звернулось ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», яке входить до складу глобальної групи компаній «Sanofi», світового лідера у медичній сфері. Товариство вказувало, що інший суб’єкт господарювання – ТОВ «Санофі-Фарм», використовуючи позначення «Санофі» у назві своєї юридичної особи, формує і подає цінові пропозиції та бере участь у закупівлях лікарських засобів.

Як зазначає ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», така активна участь ТОВ «Санофі-Фарм» на ринку оптової торгівлі фармацевтичними товарами є помітною для учасників ринку, які помилково можуть вважати її діяльністю ТОВ «Санофі-Авентіс Україна».

У свою чергу, за наявною у Комітеті інформацією, ТОВ «Санофі-Фарм» систематично брало участь у процедурах закупівель. Відповідно до інформації з відкритих джерел, станом на 23.10.2018, товариство брало участь у 226 державних закупівлях, з яких у 97 стало переможцем і підписало 97 контрактів на суму 6 771 452 грн.

Також в АМКУ з’ясували, що ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» почало використовувати позначення «Санофі» у назві набагато раніше, з 26.12.2007, а ТОВ «Санофі-Фарм» лише з 13.04.2017. У свою чергу ТОВ «Санофі-Авентіс Україна» не надавало дозволу на використання позначення у назві ТОВ «Санофі-Фарм». До того ж лише ці два товариства на ринку реалізації лікарських засобів використовують вказане позначення у назві юридичної особи.

Тому Комітет зробив висновок, що ТОВ «Санофі-Фарм» вчинило порушення, передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання у своїй господарській діяльності позначення «Санофі» у назві, яке є схожим на позначення «Санофі» у назві ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», яке раніше його почало використовувати. За це порушення відомство і оштрафувало товариство на вказану суму.

рішення відомства:

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=151048&schema=main

Контактна особа