pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:45 2019.07.31
star_border Додати в обрані

АМКУ оштрафував товариство за поширення в інтернеті неправдивих відомостей

Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ «Аверс» на 200 000 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, до відомства звернулось ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн», що є дочірнім підприємством компанії «MAN Nutzfahrzeuge Aktiengesellschaft» (Федеративна Республіка Німеччина), яка володіє 100 % часток його статутного капіталу, з заявою про те, що ТОВ «Аверс» розміщує в мережі інтернет неправдиві відомості.

А саме, ТОВ «Аверс» на своєму сайті вказувало, що є офіційним дилером ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» та використовувало написи «MAN» та знаки для товарів і послуг «MAN», без відповідного на те дозволу.

У свою чергу у відомстві з’ясували, що ТОВ «Аверс», відповідно до офіційних угод, таки було:

  • офіційним дилером ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» з 24.12.2009 по 31.03.2015
  • авторизованим сервісним партнером ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» з 28.12.2009 по 31.03.2015;
  • сервісним партнером ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн» з 01.08.2015 по 01.08.2017.

Однак із припиненням дії відповідних угод і договірні відносини між обома товариствами повністю припинилися, а тому ТОВ «Аверс» не мало права використовувати в себе на сайті вказані написи.

Тобто, інформація про те, що товариство є «Офіційним дилером ТОВ «МАН Трак енд Бас Юкрейн», здійснює гарантійне, післягарантійне обслуговування транспортних засобів, які випускаються під серією знаків для товарів і послуг MAN, а також використання написів «MAN Truck & Bus Center», зображення вищенаведених знаків для товарів і послуг у місці здійснення господарської діяльності ТОВ «Аверс», за відсутності відповідного підтвердження (дозволу), є неправдивою інформацією, що може вводити покупців такої продукції в оману, оскільки вони можуть вважати, що отримують відповідну продукцію та/або послуги саме від офіційного виробника MAN та/або уповноважених ним осіб.

Тому АМКУ і визнав вказані дії ТОВ «Аверс» порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, що передбачено статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді повідомлення неправдивих відомостей, які приписують йому повноваження та права, яких воно не має, та відносини, в яких не перебуває.

За це порушення товариство і отримало відповідний штраф.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=150882&schema=main

Контактна особа