pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:06 2019.07.03
star_border Додати в обрані

Банк «Південний» віднесено до категорії системно важливих банків України

Національний банк України включив банк «Південний» до переліку системно важливих банків відповідно до оновленої методології з урахуванням рекомендацій Європейського наглядового органу та міжнародних практик. Згідно з рішенням Правління НБУ від 27 червня 2019 року, усього визначено 14 системно важливих банків.

Відповідно до набутого статусу банком повинні виконуватися окремі підвищені вимоги для забезпечення додаткового запасу міцності. Водночас статус системного банку жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона буде надаватися на загальних для усієї системи умовах.

Так, Національним банком для системно важливих банків України встановлені спеціальні значення нормативу миттєвої ліквідності (не менше 30 %) та нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (не більше 20 %). Додатково до нормативного значення достатності основного капіталу банки мають сформувати буфер системної важливості розміром від 1 % до 2 %.

Важливо відзначити, що за підсумками I кварталу 2019 року банк «Південний» упевнено виконує всі економічні нормативи НБУ. Так, норматив адекватності регулятивного капіталу Н2 і норматив достатності основного капіталу Н3 (відношення регулятивного капіталу до активів) виконані з достатнім запасом, що дозволяє банку мати надійний фундамент для подальшого зростання. Значення Н2 на 01.04.2019 становило 11,9 % (при необхідному мінімумі 10 %). Нормативи кредитного ризику, що характеризують ступінь концентрації активних операцій банку, також стабільно виконуються. Це свідчить про виважену політику банку щодо управління кредитним ризиком і низьку залежність від великих позичальників. На 01.04.2019 значення нормативу Н9, який показує відношення заборгованості інсайдерів до регулятивного капіталу, становило всього 9,0 % (при необхідному максимумі 25 %).

З істотним запасом виконуються показники ліквідності Н4, Н5 і Н6, до яких із грудня 2018 року був доданий новий норматив покриття відтоків ліквідності LCR, що говорить про високу платоспроможність банку. На 01.04.2019 значення LCR банку «Південний» у всіх валютах становило 122,0 % (при необхідному мінімумі 80 %).

 

Банк «Південний» – універсальний український банк, заснований у 1993 році, з головним офісом в Одесі. Банк пропонує широкий спектр послуг для бізнес-клієнтів та фізичних осіб на всій території України через регіональну мережу, яка на кінець грудня 2018 року нараховувала 95 відділень у 18 регіонах України. За результатами 2018 року чистий прибуток банку «Південний» склав 274 млн грн, що більш ніж у п'ять разів перевищує аналогічний показник минулого року.

Системно важливий банк – це банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може призвести до появи системних ризиків. Національний банк приділяє особливу увагу діяльності системно важливих установ, адже потенційні труднощі у їхній роботі можуть мати негативний вплив на роботу всієї фінансової системи.


Контактна особа