pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

13:43 2018.03.15
star_border Додати в обрані

ТОВ І ТДВ ЗМІНЯТЬ СТАТУТИ

Протягом року статути ТОВ та ТДВ мають бути приведені у відповідність до нового закону.

12 березня 2018 року Президент підписав Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 №2275-VIII (далі -Закон №2275), який вплине на подальшу діяльність ТОВ та ТДВ в Україні.

Закон №2275 набере чинності через три місяці з дня його опублікування, крім ч. 2 ст. 23 Закону №2275, яка містить положення щодо виключення з Товариства учасника у разі його смерті (якщо учасник — фізична особа) або припинення (якщо учасник — юридична особа). Зазначена норма набере чинності лише через один рік.

Наразі Закон №227  готується до оприлюднення. Точна дата поки що невідома.

Згідно з п. 3 Прикінцевих та перехідних положень (Глава VIII) Закону №2275, впродовж року з дня набрання чинності Законом №2275 положення статутів ТОВ або ТДВ, що не відповідають новому закону, вважатимуться чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. Цей пункт не застосовуватиметься після внесення змін до статуту ТОВ і ТДВ.

На приведення статутів ТОВ та ТДВ у відповідність новому закону засновники (учасники) матимуть один рік з дня набрання чинності Законом №2275 (нагадуємо, що відлік року розпочнеться через три місяці з дня його опублікування).

Слід також зауважити, що протягом одного року з дня набрання чинності Законом №2275 ТОВ та ТДВ звільняються від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію змін до статутів.

Контактна особа