pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:29 2019.06.18
star_border Додати в обрані

Учасник Х-фактор піснею протестує проти закриття Прилуцької колонії для неповнолітніх

Прилуцьку колонію для неповнолітніх закривають. Співак, учасник Х-фактор Іван Сюсько та режисер документального фільму

У мережі опублікували кліп на пісню «Небо над головами» учасника Х-фактор Івана Сюська.  Таким чином артист хоче звернути увагу громадськості та ЗМІ на проблему закриття Прилуцької колонії для неповнолітніх. Пісня є саундтреком однойменного короткометражного документального фільму режисера Василя Возняка про вихованця Прилуцької колонії для неповнолітніх Богдана.

«Ми вирішили викласти в Інтернеті кліп на пісню, яка використовується у фільмі «Небо над головами» з метою звернути увагу медіа та громадських організацій щодо подій, які складаються навколо Прилуцької виховної колонії для неповнолітніх, - зазначив співак Іван Сюсько, - ми вважаємо закриття Прилуцької колонії зашкодить вихованцям».

«У червні 2018 ми презентували короткометражний документальний фільм «Небо над головами» у якому показали успішну історію повернення у суспільство колишнього ув’язненого, який перебував у Прилуцькій колонії для неповнолітніх, а вийшовши на волю влаштувався на роботу та створив сім’ю», - розповів режисер документального фільму «Небо над головами», і волонтер, який відвідує в’язниці Василь Возняк.

Головний герой документального фільму «Небо над головами» Богдан Бекназаров розповів: «Прилуцька колонія стала для мене місцем переосмислення життєвих орієнтирів, оскільки мій батько покинув нашу сім’ю після того як народився мій брат з невиліковною хворобою».

За його словами, дитина якщо не відчуває підтримки батька шукає її у кожній людині, а потрапляючи в погану компанію не помічає як нею маніпулюють : «у колонії я знайшов людей, які змінили моє життя незворотно – це і завклубу Анатолій Нехай, керівник гуртка Ольга Муляр і начальник колонії Євген Квітницький – вони вірили в мене, були терплячими, підтримували мене і я б не хотів щоб колонію закрили» - розповів колишній в’язень.

Як зазначив Василь Возняк, нещодавно у головного героя документального фільму «Небо над головами» народився син і це хороший показник того, як колишні в’язні змінюють своє життя.

«Я знаю десятки історій позитивної ресоціалізації і повного відходження неповнолітніх ув’язнених з криміналу завдяки роботі педагогів та працівників Прилуцької колонії – це, зокрема,  історія Андрія, який під час перебування у в’язниці вступив у вищий навчальний заклад, а вийшовши на волю поїхав працювати закордон, але приїжджає в Україну на сесію, - зазначає волонтер Василь Возняк.

«Вже 8 років я відвідую колонію для неповнолітніх , - зазначив автор фільму Василь Возняк, - рішення щодо закриття цієї установи виконання покарань на політичному рівні Міністра юстиції України Павла Петренка, на мій погляд, може свідчити про недостатню поінформованість щодо реального стану речей і виховної роботи працівників Прилуцької колоні або ж свідоме і добровільне знищення установи в рахунок чиїхось, ймовірно, бізнес-інтересів».

 Він розповів, що закриття Прилуцької виховної колонії зведе нанівець виховну роботу працівників колонії та волонтерських організацій щодо ресоціалізації вихованців.

«Ми, волонтери соціального проекту підтримки неповнолітніх ув’язнених «Небо над головами», звертаємося до Міністра юстицій України Павла Петренка, заступника Міністра юстиції України Дениса Чернишова, представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини Аксани Філіпішиної вжити невідкладних відповідних заходів щодо відновлення повноцінної роботи Прилуцької виховної колонії, оскільки вважаємо її однією з найбільш успішних в Україні місць ресоціалізації дітей, що вчинили злочин», - йдеться у повідомленні.


Контактна особа

Василь Возняк

Соціальний проект підтримки неповнолітніх ув'язнених "Небо над головами", Київ