pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:22 2019.06.06
star_border Додати в обрані

Близько 1 млн грн штрафу доведеться сплатити за змову на ринку

Харківське тервідділення АМКУ оштрафувало 30 суб’єктів господарювання на загальну суму в 723 760 грн за антиконкурентні узгоджені дії на ринку роздрібної реалізації скрапленого газу в якості моторного пального.

Як вказують у відомстві, у період з 26.02.2015 до 11.03.2015 в 11 територіальних межах Харківської області ТОВ «ГАРАНТ ЕКСПРЕС», ТОВ «ЕКСПОГАЗ ТРЕЙД», ТОВ ФІРМА «ПРОМАГРОСЕРВІС», ПФ «НІКОЛЬ», ТОВ «ТАТНЄФТЬ-АЗС-УКРАЇНА», ФОП Коган О.В., ПП «РОД-НИК», ФОП Плигун А.М., ФОП Лаврик В.В., ТОВ ФІРМА «КРАФТ», АТ «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ», ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ», ПП «СХІД-НАФТА», ТОВ «АЛЬЯНС-2004», ПП «УКРПАЛЕТСИСТЕМ», ПП ФІРМА «ЛІЛІЯ», ТОВ «ВКФ «ТОПОЛЬ», ФОП Гірмаш М.Я., ТОВ «ХАРКІВРЕГІОНГАЗ», ТОВ «ТД «САН ОЙЛ», ТОВ «ПРОМЕТЕЙ Х», ТОВ «ЛАДА-СЕРВІС», ПФ «ІМІДЖ», ТОВ «РЕГІОН», ФОП Трет’яков О.П., ТОВ «ВАССТА», ПП «ІЛАНТ», ФОП Волков В.Г., ПП «ТОПГАЗ-ТРЕЙД» та ФОП Коноз О.В. одночасно підвищили роздрібні ціни на скраплений газ в якості моторного пального за рахунок збільшення торговельних надбавок.

Тервідділення АМКУ зазначає, що вказані суб’єкти господарювання при роздрібній реалізації скрапленого газу в якості моторного пального застосовують різні методики оцінки вибуття запасів, структура інших витрат також відрізняється у учасників ринку в залежності від наявності власних АГЗС (АГЗП), резервуарних парків для зберігання скрапленого газу та транспорту. При цьому, учасники ринку, на момент підвищення ціни, мали певний ресурс (залишки) зазначеного пального, та, виходячи із середніх обсягів реалізації скрапленого газу, в лютому 2015 року його вистачило б на різний період часу.

В результаті ж схожих дій суб’єктів господарювання на ринку було обмежено конкуренцію між ними, а також за рахунок досягнення ринкової влади в період вчинення порушення, вони отримали можливість підвищувати ціни понад рівень, що існував би за умови значної конкуренції на ринку роздрібної реалізації скрапленого газу в якості моторного пального, а це в свою чергу могло призвести до обмеження конкуренції на відповідному ринку в цілому.

Таким чином Харківське тервіділення АМКУ визнало, що вказані учасники ринку вчинили порушення, передбачене пунктом 1 статті 50 та частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, за що і оштрафувало їх на зазначену суму.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=97773&schema=kha

Контактна особа