pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:37 2019.06.03
star_border Додати в обрані

І знову аптеки пропонують «найнижчі ціни»

Київське тервідділення АМКУ надало ТОВ «Аптека № 28» обов’язкові для розгляду рекомендації.

Як зазначають у відомстві, до них надійшло 6 скарг громадян щодо поширення на фасадах аптечних закладів ТОВ «Аптека № 28» такої рекламної інформації як: «Аптека оптових Ц», «Аптека низьких ц № 1», «ШУКАЄТЕ НАЙНИЖЧІ ЦІНИ? Зайдіть та порівняйте».

У свою чергу київські антимонопольщики встановили, що товариство не здійснювало моніторинг цін на лікарські засоби, що реалізуються в аптечних закладах інших суб’єктів господарювання та не реалізує товари за «оптовими» цінами, в аптеках лише діє накопичувальна знижка від відпускної ціни товару при виконанні покупцем певних умов, визначених Положенням про накопичування при продажі товарів у вказаній аптечній мережі.

Проте така рекламна інформація на фасадах аптек, може сприйматися покупцями, як інформування про цінову політику, стимулювати їх до здійснення покупки саме в аптечних закладах товариства, та може призвести до введення в оману споживачів шляхом створення у них хибного уявлення про рівень цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, порівняно із цінами на аналогічні товари в аптечних закладах інших суб’єктів господарювання.

Тому Київське тервідділення АМКУ визнало, що такі дії ТОВ «Аптека № 28» містять ознаки порушення, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: поширення суб’єктом господарювання неповних, неточних, неправдивих відомостей, зокрема внаслідок обраного способу їх викладення, замовчування окремих фактів чи нечіткості формулювань, що можуть вплинути на наміри споживачів щодо придбання товарів саме цього суб’єкта господарювання.

Відповідно орган Комітету рекомендував товариству припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, шляхом приведення зовнішнього оформлення всіх аптечних закладів ТОВ «Аптека № 28» у відповідність до вимог чинного законодавства.

рішення відомства за посиланням:

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=90198&schema=kyivr

Контактна особа