pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:08 2018.03.14
star_border Додати в обрані

ПАТ «Сбербанк» оштрафовано за рекламні плакати «Оплата рахунків безкоштовно»

Київське тервідділення АМКУ оштрафувало ПАТ «Сбербанк» на 34 000 грн за вчинення порушення, передбаченого статтею 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Так, працівники відомства вказують, що на фасадах відділень ПАТ «Сбербанк» у Полтавській області розміщувалась акційна рекламна інформація «Оплата рахунків безкоштовно» без зазначення суттєвих для споживачів умов: періоду проведення акції, уточнення щодо нових клієнтів та кількості платежів, які вони можуть здійснити за акційними тарифами, а також обов’язковість надання номеру мобільного телефону.

Як вказує орган Комітету, відсутність зазначених уточнень на плакатах могла створювати у споживачів хибне уявлення про те, що будь-який потенційний споживач може здійснити необмежену кількість платежів за комунальні послуги безкоштовно та у будь-який період часу.

Крім того, тервідділення АМКУ встановило, що зазначені плакати з написом «Оплата рахунків безкоштовно» розміщувалась і після припинення дії акції, яка тривала лише у період з 07.12.2015 по 18.10.2016.

Оскільки ж наявність такої рекламної інформації покликана стимулювати відвідуваність відділень ПАТ «Сбербанк», то потенційні споживачі, прагнучи скористатися послугою за більш вигідними умовами, ніж в інших банках, можуть зробити вибір щодо сплати рахунків за комунальні послуги на користь ПАТ «Сбербанк», що у свою чергу може призвести до отримання ним неправомірних переваг у конкуренції порівняно з іншими суб’єктами господарювання на цьому ринку.

За словами антимонопольщиків, зазначене порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції ПАТ «Сбербанк» визнало та припинило.

За рішенням відомства:

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=87956&schema=kyivr

Контактна особа