pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:10 2019.04.25
star_border Додати в обрані

Людям з інвалідністю, які бажають працювати, допомагають знайти роботу кар’єрні радники центрів зайнятості

Хто допоможе знайти роботу людині з інвалідністю? Ми розповімо про це на прикладі пані Наталі.

    Наталя Кузьменко – людина з інвалідністю. Жінка працьовита та активна. Так склалося, що минулого року вона залишилася без роботи. Як жінці вдалося за декілька місяців знайти підходящу роботу розповідають фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості.


              За фахом пані Наталя монтажник радіоелектронної апаратури та приладів, але раніше працювала продавцем продовольчих товарів і їй подобалася така робота. Лариса Задорожна, кар’єрна радниця Наталі, пригадує: «Швидко працевлаштувати жінку було не просто. Адже наявних вакансій за її фахом у нашому місті не було. До того ж навчальний заклад вона закінчила двадцять шість років тому. Я повинна була в найкоротший термін знайти підходящу роботу для Наталі, бо вона людина з інвалідністю.» 


              Кар’єрна радниця Наталі постійно стежила за появою нових вакансій: «Ми враховували особливості стану її здоров’я. Шукали роботу, яка б знаходилася якнайближче до її дому. Також важливо було звернути увагу на особисте ставлення роботодавця до людей з інвалідністю, на толерантність його поглядів та висловлювань. На щастя, у нас всі роботодавці поважають своїх підлеглих та завжди готові допомогти.» 


              Невдовзі Лариса Задорожна порадила Наталі пройти співбесіду на вакантну посаду продавця продовольчих товарів. Роботодавцю Наталя сподобалася і він запропонував їй стажування на робочому місці. Жінка погодилася і через місяць мала ту роботу, яку хотіла. наразі Наталя працює продавцем, як і бажала. Її роботодавець задоволений.


            «Ми допомогли пані Наталі знайти підходящу для неї роботу. Працевлаштування людей з інвалідністю – одне з першочергових завдань особистих консультантів центру зайнятості», - резюмує Любов Пастушенко, начальник відділу організації працевлаштування населення Смілянського міськрайонного центру зайнятості:
          «Людям з інвалідністю ми радимо скласти змістовне резюме, що максимально характеризує їх, як кандидатів. Потрібно сміливо писати про свої здобутки, перемоги і ,навіть, мрії. Обов'язково вказуйте особливості роботи, яку ви шукаєте. Про проблеми зі здоров’ям можна не вказувати, якщо це для вас створює дискомфорт або ви не хочете їх афішувати. Не бійтеся змін, навчайтеся, і, звичайно, - звертайтеся до нас за допомогою. Співробітники центру зайнятості завжди Вас вислухають, допоможуть порадами, мотивуватимуть і разом ми знайдемо підходящу роботу».


            За минулий рік до Смілянського міськрайонного центру зайнятості звернулося 64 людини з інвалідністю, із них працевлаштовано - 40. На сьогодні перебуває на обліку 7 безробітних людей з інвалідністю.


Контактна особа

Ангеліна Хоменко

Смілянський міськрайонний центр зайнятості, Сміла