pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:01 2019.04.18
star_border Додати в обрані

ВСУ заборонила депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів.

ВСУ заборонила депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів. http://bit.ly/2Pp0uPL

Велика Палата Верховного Суду України заборонила депутатам місцевих рад голосувати у стані конфлікту інтересів.

Спершу громадські детективи перевірили сотні рад і знайшли випадки голосування з конфліктом інтересів за допомогою інноваційної платформи WikiInvestigation. Наприклад, працівник підприємства, що є депутатом, голосує за видачу землі компанії, де він працює. Таким чином він ігнорував інтереси виборців, щоб догодити начальнику чи родичам. В результаті розслідування НАЗК отримало 28 повідомлень про правопорушення, пов’язані з корупцією. Зараз за ними проводиться перевірка.

 

Потім Верховний Суд постановив, що рішення, прийняті в стані конфлікту інтересів, можуть бути оскарженні та скасовані. Не важливо чи заявляв депутат про КІ, чи ні. Якщо він голосував — рішення необхідно оскаржувати.

Про це повідомляється на сайті Судової влади України:

“Для встановлення порушення процедури прийняття рішення, визначальним є сам факт участі депутата у голосуванні за наявності конфлікту інтересів (незалежно потенційного чи реального), а не вплив такого голосування на прийняте рішення з урахуванням наявності кваліфікованої більшості, необхідної для прийняття позитивного рішення колегіальним органом”.


Важливо, що Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.


У рамках проекту WikiInvestigation були розроблені також законодавчі пропозиції “Конфлікт інтересів депутатів при прийнятті рішень місцевими радами: проблема та шляхи її усунення”, якими було запропоновано врегулювати питання голосування депутатів місцевих рад при наявності конфлікту інтересів.


Запропоновані  пропозиції, зокрема, були направлені на усунення законодавчих прогалин в частині врегулювання конфлікту інтересів та створення автоматичної перевірки наявності конфлікту інтересів у депутатів місцевих рад при голосуванні за те чи інше питання.Контактна особа