pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:47 2019.04.08
star_border Додати в обрані

Звіт компанії Cushman & Wakefield визначає майбутні «гарячі» точки для коворкінгів

• Інвестиційний індекс нерухомості використовує економічні та ринкові показники з метою оцінки європейських міст та визначення топових локацій.
• Ключові фактори, що визначають «гарячі» точки для коворкінгів, тісно пов’язані з ростом цифрової економіки, підприємницької активності та потреби у гнучкості.
• Керуючим компаніям та власникам офісних приміщень необхідно терміново переосмислити дизайн та обладнання своїх офісів, щоб не відставати від зміни потреб орендарів.

Нове дослідження міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield присвячене коворкінгам та гнучким офісам і визначає майбутні популярні локації для розвитку цього сегмента в Європі.

Швидка експансія коворкінг-просторів протягом останніх років порушила звичну структуру глобального ринку офісної нерухомості. У звіті відображено поточний стан сектора, поширення гнучкого робочого простору по всій континентальній Європі та локації, де, ймовірно, відбудеться найбільше їх зростання.

Дослідники Cushman & Wakefield проаналізували 11 млн кв. м коворкінг-майданчиків, офісів, які обслуговуються, та гнучких офісів, що стало важливою інформаційною базою для розуміння сектора. Найактивнішим містом у Європі є Лондон із найбільшою загальною кількістю коворкінгових площ - 1,1 млн. кв. м, що складає приблизно 4,6% усієї пропозиції на ринку офісної нерухомості міста. На Лондон і Нью-Йорк припадає 22% світового об’єму ринку коворкінгів.

Проте у звіті розглядаються й інші європейські міста, які мають необхідну комбінацію факторів для переходу від традиційних моделей оренди до коворкінгу. Аналітики Cushman & Wakefield вперше застосували інвестиційний індекс нерухомості для визначення «гарячих» точок розвитку коворкінг-локацій. Для цього було проаналізовано показники економіки та ринку нерухомості 40 міст, де спостерігається зростання сегмента гнучкого офісного простору, із врахуванням масштабів, активності ділового середовища, людських ресурсів і каталітичних чинників.

Згідно з рейтингом, розвинені офісні ринки Лондона та Парижа посідають топові позиції, а Стокгольм та Дублін мають високі перспективи розвитку коворкінгів. Ця інформація може стати у нагоді керуючим компаніям та орендодавцям для розуміння того, які пропозиції будуть найбільш успішними в цих містах у майбутньому.

Автор звіту Елізабет Троні, керівник департаменту досліджень та аналітики в регіоні EMEA компанії Cushman & Wakefield, сказала: «Наш європейський індекс коворкінг-локацій дає більш глибоке розуміння офісного ринку і демонструє здатність коворкінгів впливати на його структуру. Потенціал зростання коворкінг-просторів визначається через широкий спектр динамічних факторів, які лежать в основі ринку офісної нерухомості міста. Зокрема через зрушення у сфері зайнятості у бік цифрових і технологічних секторів.

Діджитал сфера, яка стрімко розвивається, надає перевагу гнучким робочим місцям. Така суттєва зміна вподобань зміщує баланс сил у бік орендарів, оскільки орендодавцям необхідно адаптувати до них свої стратегії. Ми очікуємо, що попит на коворкінги буде найвищим у визначених нами «гарячих» точках і рекомендуємо керуючим компаніям та власникам офісних приміщень займати проактивну позицію у відповідь на дану динаміку».

У звіті також йдеться про те, що багато інших європейських міст, які не увійшли в топ-10 популярних локацій для розвитку коворкінгів, тим не менш, можуть стати цікавими для розвитку сектору гнучких офісів. Фактично, багато з цих міст уже демонструють зростання попиту з боку традиційних корпоративних орендарів на більш гнучкі рішення.

Кетрін Бай, старший аналітик департаменту досліджень у регіоні EMEA компанії Cushman & Wakefield, прокоменувала: «Зростання коворкінгів підштовхує керуючі компанії та орендодавців до переосмислення того, як вони проектують та обладнують традиційні офіси відповідно до зміни попиту з боку орендарів. Ми вважаємо, що найбільш успішні коворкінг-стратегії будуть орієнтуватися на європейські міста, а наш звіт рекомендує на які саме».Контактна особа