pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:10 2018.03.14
star_border Додати в обрані

Державна допомога в енергетичній сфері

Для забезпечення безпеки постачання електроенергії в шести країнах ЄС Європейська Комісія схвалила відповідні механізми забезпечення електричної потужності

7 лютого 2018 року, в рамках правил надання державної допомоги ЄС, Європейська Комісія схвалила механізми забезпечення електричної потужності в Бельгії, Франції, Німеччині, Греції, Італії та Польщі. Комісія встановила, що такі заходи державної допомоги сприятимуть забезпеченню безпеки енергопостачання, не порушуючи при цьому конкуренцію на спільному ринку.

З цього приводу Європейський Комісар з питань конкуренції Маргарет Вестаґер відзначила: «Механізми забезпечення електричної потужності можуть допомогти забезпечити безпеку енергопостачання, але вони повинні бути розроблені таким чином, щоб уникнути спотворення конкуренції на енергетичних ринках».

Схвалені програми державної допомоги відповідають критеріям допустимості державної допомоги ЄС, встановленим, зокрема, у Настановах щодо державної допомоги у сфері захисту навколишнього середовища та енергетики у 2014-2020 роках.

На сьогодні в Україні завершується процес розроблення та схвалення низки підзаконних нормативно-правових актів щодо оцінки допустимості державної допомоги для конкуренції.

До переліку актів, які відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» розробляються Антимонопольним комітетом України та мають бути схвалені Урядом, входить документ, який визначить критерії оцінки допустимості державної допомоги на захист навколишнього природного середовища в Україні.

Контактна особа