pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:19 2019.03.25
star_border Додати в обрані

Громадський моніторинг оцінки впливу на довкілля

Громадськість отримала інструмент спостереження за екологічною оцінкою

Будь-які плани чи стратегії розвитку територій, будівництва, реконструкції тощо мають проходити екологічну оцінку. Чи це оцінювання впливу на територію навколо майбутнього об’єкту, чи великі стратегічні програми державного рівня, - всі вони за українськими законами мають проходити процедуру або оцінки впливу на довкілля (ОВД), або стратегічну екологічну оцінку (СЕО).

Чи справді відбувається таке оцінювання? Чи можемо ми йому довіряти? Практика впровадження законів про ОВД та СЕО показує, що процеси рухаються дуже нелегко. І тому що вони насправді дуже складні, і тому що в Україні поки не вистачає досвіду, реальної експертизи, зацікавленості.

В рамках міжнародного проекту «Спостереження за екологічною оцінкою» (впровадження СЕО та ОВД: громадський моніторинг) партнери із Білорусі, Молдови, України та Болгарії проаналізували ситуацію з екологічними оцінками в своїх країнах та розробили методологію для громадського спостереження за екологічними оцінками. Методологія містить практичну частину з робочим додатком, який можуть використовувати небайдужі громадяни.

 

Публікації проекту:

англійською - http://www.dossier.org.ua/en/sea-and-eia-legislations-national-levels

українською - http://www.dossier.org.ua/zakonodavstvo-seo-ta-ovd-na-nacionalnomu-rivni

 

Проект «Спостереження за екологічною оцінкою» отримує підтримку через схему ре-грантингу Форуму громадянського суспільства СхП та фінансується Європейським Союзом в рамках підтримки громадянського суспільства в регіоні. У рамках програми ре-грантингу Форум Громадянського Суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.   

Контактна особа

Тамара Малькова

verified_user Міжнародна благодійна організація "Інформаційний центр"Зелене досьє" , Київ