pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:37 2019.03.19
star_border Додати в обрані

У п’яти районах Харківщини вже запрацювала телемедична мережа з повним циклом дистанційної діагностики

Як відомо, Харківський регіон потрапив до п’ятірки областей, де з початку року триває тестування телемедицини у сільських амбулаторіях за 4 нозологіями: серцево-судинні та дерматологічні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма. Серед районів Харківщини, які вже приєдналися до пілотного проекту з телемедицини: Чугуївський, Краснокутський, Балаклійський, Золочівський, Красноградський. Тут вже запрацювала телемедична мережа з повним циклом дистанційної діагностики.

Як відомо, Харківський регіон потрапив до п’ятірки областей, де з початку року триває тестування телемедицини у сільських амбулаторіях за 4 нозологіями: серцево-судинні та дерматологічні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма.

Серед районів Харківщини, які вже приєдналися до пілотного проекту з телемедицини, такі:

• Чугуївський (Чугуївський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Чугуївської районної ради, Центр первинної медико-санітарної допомоги Чкаловської селищної ради та Малинівська Амбулаторія центру первинної медико-санітарної допомоги Малинівської селищної ради),
• Краснокутський (Центр первинної медико-санітарної допомоги Краснокутського району),
• Балаклійський (Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги),
• Золочівський (Центр первинної медико-санітарної допомоги Золочівського району),
• Красноградський (Центр первинної медико-санітарної допомоги Красноградського району).

У цих медичних закладах впроваджено телемедичну систему від компанії «Медстар Солюшенс», а в амбулаторіях встановлено обладнання, за допомогою якого можна проводити обстеження та передачу діагностичних даних для онлайн-консультації з фахівцями обласних медзакладів.

Телемедична мережа, що розгорнута у лікувальних закладах Харківщини, складається з медичної інформаційної системи РІМС «Медстар» з модулем «Телемедицина» і комплектом обладнання для дистанційної діагностики IDIS, що дозволяє збирати діагностичні дані про пацієнта, обробляти їх в медичній картці, передавати іншому фахівцю для спільного обговорення складних випадків. Мобільний діагностичний комплекс можна використовувати в фельдшерсько-акушерських пунктах, амбулаторіях, а також безпосередньо вдома у пацієнта або навіть в дорозі.

«Завдяки діагностичному комплексу, прийшовши до сільської амбулаторії, можна буде перевірити тиск, температуру, цукор в крові, показники функції дихання, зробити ЕКГ та інші види первинних досліджень. Все це зберігається в електронній картці пацієнта. Сімейний лікар навіть на відстані бачить результати обстеження та робить подальші призначення. Дані за необхідності також можна відправити до кардіодиспансеру, тубдиспансеру, шкірвендиспансеру та обласної лікарні для отримання консультації фахівця вузького профілю з приводу діагнозу чи лікування», – розповідає комерційний директор компанії «Медстар Солюшенс» Сергій Розумний.

Для лікарів первинної та вторинної ланки надання медичної допомоги, які задіяні в телемедицині, фахівці компанії «Медстар Солюшенс» провели демонстрації та навчання із користування мобільним діагностичним комплексом IDIS 7500. Під час навчання було продемонстровано набір діагностичного обладнання, проведені вимірювання показників здоров’я, які були передані до медичної карти пацієнта. Це допоможе цим медичним закладам вже сьогодні проводити телемедичні консультації для віддалених сільських амбулаторій.

Впровадження телемедичних технологій є важливим етапом успішного реформування медичної галузі. Адже телемедицина істотно скорочує витрати на медичне обслуговування, підвищує доступність медицини в цілому, а також є прекрасним рішенням у тому випадку, якщо відстань між лікарем і пацієнтом є критичною.

Контактна особа

Валентина Опришко

Медстар Солюшенс, Харків