pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:12 2019.03.14
star_border Додати в обрані

Час заміни шин з зимових на літні та навпаки

В зв’язку з нестабільністю часу зміни пор року, неможливо календарно визначити час переходу з літніх шин на зимові і навпаки. Але є певні дати, за рамки, яких непотрібно виходити.

Поперше зазначимо, що законодавство у сфері страхування транспортних засобів не передбачає вимог у певну пору року експлуатувати автомобілі застосовуючи шини суто за сезоном (Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», Закон України "Про страхування"). Разом з тим використовуючи принцип «свободи договору» страхові компанії мають право включати в договір добровільного страхування наземного транспортного засобу («КАСКО») вимогу - під час експлуатації автомобіля використовувати певні шини.

Згідно п.31.1. Правил дорожнього руху технічний стан транспортних засобів та їх обладнання повинні відповідати вимогам правил технічної експлуатації.

Згідно ст.22 Закону України «Про автомобільний транспорт» (що визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту) правила експлуатації колісних транспортних засобів, їх складових частин (пневматичних шин) затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Відповідно до статті 22 Закону України «Про автомобільний транспорт» та з метою установлення основних вимог до утримання колісних транспортних засобів Міністерство інфраструктури України затвердило Правила експлуатації колісних транспортних засобів (Наказ від 26.07.2013р. № 550). Ці Правила визначають механізм організації безпечного утримання колісних транспортних засобів (далі - КТЗ) підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності (далі - перевізники).

Згідно п.1 розділу ІV Правил Перевізник допускає КТЗ до руху згідно з вимогами цих Правил.

В п.6-7 Додатку 7 Правил зазначено: з початком зимового сезону / літнього режиму експлуатування для убезпечення КТЗ передбачають заходи матеріально-технічного забезпечення зимовими /літніми пневматичними шинами.

В п.5 Додатку 7 Правил зазначено: Дата переведення на зимовий чи літній режим експлуатування КТЗ визначається з урахуванням офіційних кліматичних прогнозів.

В п.6 Правил стосовно зимового та літнього сезонів визначені наступні терміни:
літній сезон - період часу впродовж календарного року у проміжок часу між датами кінця і початку зимового сезону;
зимовий сезон - період часу, який розпочинається датою досягнення природних умов, за яких впродовж семи діб утримується температура навколишнього природного середовища нижче ніж плюс 5°С, але не пізніше 31 листопада, а закінчується датою досягнення природних умов, за яких впродовж семи діб утримується температура навколишнього природного середовища вище ніж плюс 5°С, але не пізніше 31 березня.

14.03.2019                                         Юридична компанія «Партком» https://partkom.dp.ua/

Контактна особа