pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:36 2018.03.08
star_border Додати в обрані

ЗАБОРОНА ВИКОРИСТАННЯ РОСІЙСЬКОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В уряді підготували заборону використання програмного забезпечення з санкційних країн.

Цілком можливо, що незабаром багатьом представникам стратегічно важливого бізнесу доведеться переходити на нові робочі електронні платформи з обліку і виробництва. До такої перспективи варто готуватися вже зараз, оскільки законодавець розгляне заборону використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення (далі — ПЗ) і телекомунікаційного обладнання з походженням з держави, щодо якої діють санкції. Це передбачають положення законопроекту «Про внесення змін до Закону України "Про санкції"» №8042, внесеного Кабінетом Міністрів України 15.02.2018 (далі — Законопроект №8042).

 Підготовлені Держспецзв'язком та викладені в Законопроекті №8042 зміни, пропонують розширити перелік санкцій, які може застосовувати Рада національної безпеки та оборони України щодо іноземної держави або невизначеного кола осіб.

 До видів санкцій запропоновано віднести можливість заборони або обмеження використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення і технічних засобів телекомунікацій походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції, або розроблених/виготовлених юридичною особою-резидентом іноземної держави, або юридичною особою, частка статутного капіталу якої знаходиться у власності іноземної держави, або юридичною особою, що знаходиться під контролем юридичної особи іноземної держави.

 Таким чином, Кабмін намагається запобігти спробам іноземної держави здійснити несанкціонований доступ до державних інформаційних ресурсів і персональних даних громадян України, а також спробам шкідливого втручання до інформаційно-телекомунікаційних систем силових структур та об'єктів критичної інфраструктури держави.

Нагадаємо, що до об'єктів критичної інфраструктури Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» №2163-VIII від 05.10.2017, відносить структури, чия діяльність має велике значення для держави, порушення функціонування яких може мати негативний вплив на стан національної безпеки і оборони, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду або становити загрозу життю і здоров'ю людей.

У Держспецзв'язку обґрунтовують необхідність цих нововведень тим, що використання ПЗ з походженням з держави-агресора є потенційною загрозою національній безпеці і національним інтересам України.

Наразі законопроект №8042 одержаний Верховною Радою України та опрацьовується в Комітеті з питань національної безпеки і оборони.

Контактна особа