pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

12:34 2018.03.08
star_border Додати в обрані

БЛОКУВАННЯ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ВІДТЕРМІНОВАНО

21 лютого 2018 року Кабмін визначив новий порядок зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.

У грудні 2017 року роботу системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування блокувальним критеріям було зупинено для напрацювання узгодженого рішення, яке не нестиме значних ризиків для всіх сегментів бізнесу і водночас буде ефективним інструментом боротьби зі схемами з розкрадання ПДВ.

 Законодавець зобов'язав Кабінет Міністрів України визначити новий порядок призупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН до 01 березня 2018 року, тобто, впродовж двох місяців з дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 №2245-VІІІ (далі – Закон №2245).

 Нагадаємо: Законом №2245 п. 201.16 ПКУ викладено в наступній редакції:

«Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.»

 21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Постанова №117). Стверджується, що пропонований порядок забезпечить врахування інтересів усіх сегментів бізнесу.

 Постанова №117 затверджує:

  • Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової
  • накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;
  • Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

 Також, врегульовано питання реєстрації накладних, які були зупинені до 01 грудня 2017 року і за якими до 01 грудня 2017 року не були подані пояснення і документи. Зокрема, таким платникам податку надано право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування, подати відповідні пояснення і копії документів на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

 28 лютого 2018 року, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, було заслухано інформацію Мінфіну про стан готовності впровадження з 01 березня 2018 року механізму зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

 Проте, станом на 07 березня 2018 року Постанова №117 не набрала чинності. Відтак, блокування реєстрації податкових накладних – відтерміновується.

 Згідно з процедурою оприлюднення, Постанова №117 набирає чинності через 15 днів з дня її офіційного опублікування.

 Точна дата набрання чинності Постановою №117 та відновлення системи зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування наразі не відома.

Контактна особа