pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:24 2019.01.17
star_border Додати в обрані

Два товариства отримали штраф за використання позначення «LUXOIL»

АМКУ оштрафував ТОВ «МГ Автомотів» на 280 000 грн і ТОВ «Черкаський завод автохімії» на 150 000 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, до антимонопольного відомства України звернулось ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна», яке повідомляло, що у травні 2011 року йому стало відомо, що в торговельних мережах України реалізовувались різні види моторної оливи для автомобілів із назвою LUXOIL.

Однак, зовнішнє оформлення упаковки продукції під позначенням LUXOIL (каністра, дизайн етикетки, контретикетки) схоже на оформлення аналогічних елементів упаковки продукції, яку реалізує ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна».

А саме, до 2008 року ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна» реалізовувало автомобільні моторні масла, змазки та іншу хімічну продукцію під брендом «LUXOIL». У середині ж 2008 року повністю завершився процес перетворення цього знаку, а дія свідоцтв на всі товарні знаки (знаки обслуговування) серії LUXOIL була припинена. Натомість продукція під брендом «LUXOIL», яка під час вищевказаного ребрендинга стала називатись «LUXE», почала активно просуватись товариством та стала впізнаваною.

У свою чергу виробництво й реалізацію іншої продукції під ТМ «LUXOIL» здійснювали ТОВ «МГ Автомотів» і ТОВ «Черкаський завод автохімії».

Таким чином, як вказувало ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна», використання ТОВ «МГ Автомотів» і ТОВ «Черкаський завод автохімії» під час виробництва й реалізації своєї продукції на етикетках позначення LUXOIL та зовнішнього оформлення упаковки для цієї продукції, схожих на позначення LUXЕ та зовнішнє оформлення упаковки для автомобільної хімічної продукції, яку реалізовує товариство, може призвести до змішування з діяльністю ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна».

Як зазначають у відомстві, імовірність же такого змішування продукції під ТМ «LUXOIL» із продукцією під ТМ «LUXE» підсилюється також і тим, що продукція під ТМ «LUXOIL» реалізовується в пляшках і каністрах схожої форми, місткості і таких же самих кольорів, як і продукція під ТМ «LUXЕ». Тобто, споживач може дійсно сприйняти продукцію ТОВ «МГ Автомотів» і ТОВ «Черкаський завод автохімії» як різновид продукції ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна».

Тому АМКУ і визнав, що ТОВ «МГ Автомотів» і ТОВ «Черкаський завод автохімії» вчинили порушення, передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання без дозволу ТОВ «Делфін Дістриб’юшн Україна» оформлення упаковки (етикетки й контретикетки) та позначення LUXOIL для автомобільної оливи, схоже на оформлення упаковки (етикетки та контретикетки) та позначення LUXЕ, які раніше почав використовувати суб’єкт господарювання для хімічної автомобільної продукції.

За вказане порушення обидва товариства і отримали штраф від Комітету.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=146801&schema=main

Контактна особа