pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

17:18 2018.12.13
star_border Додати в обрані

Відомий український вчений Олександр Демченко нагороджений премією Вебера

В умовах занепаду української науки є вчені, що становлять приклад виняткової успішності на світовому рівні. Серед них Олександр Демченко.

Про премію.

            Поряд з загальновідомою Нобелівською, є премії, що визначають найвищі досягнення в певних галузях знань. Для вчених, що вивчають взаємодію світла і речовини за допомогою флуоресценції, найвищою нагородою є премія Вебера. Грегоріо Вебер (1916-1997) був одним з найвизначніших вчених, хто відкрив цю область для науки і її широких застосувань, (див. https://en.wikipedia.org/wiki/Gregorio_Weber) і премія була заснована його учнями. Вона присуджується щорічно Американським біофізичним товариством (див. http://www.iss.com/events/weber.html) . Премію 2019 року одержить О. Демченко.

Про лауреата

Олександру Демченку 74 роки, біля 50 років він активно працює в науці, з невеликими перервами в Інституті біохімії ім. Палладіна НАНУ. Йому належить створення нового методу вивчення структурної динаміки білків і біомембран за допомогою флуоресценції, створення і впровадження нових флуоресцентних молекулярних сенсорів, відкриття явища електрохромної модуляції переносу протона. В його лабораторії створені нові наноструктури з широким колом застосувань. Про значимість його робіт свідчить число їх цитувань, що невпинно росте, наближаючись до 10 тисяч. За його англомовними книгами учяться студенти в багатьох університетах світу. А Бібліометрика української науки (див. http://www.nbuviap.gov.ua/bpnu/index.php?familie=&ustanova=0&gorod=&vidomstvo=%C2%F1%B3&napryam=%E5%EA%EE%ED%EE%EC%B3%EA%E0&napryam_google=&hirsh_lt=&page=1) ставить його на почесне місце слідом за засновником нашої Академії Наук Володимиром Вернадським, а наступний за рейтингом колишній віце-президент НАНУ відомий електрофізіолог Платон Костюк відстає від нього вже на три пункти. Громадська діяльність О. Демченка включає його численні публікації на теми науки в Дзеркалі Тижня і Українській Правді.

Церемонія нагородження.

Нагородження відбудеться на Біофізичному конгресі в Балтиморі (США) 2 березня в присутності великої кількості його учасників. Голова комітету з цієї премії David Jameson представить лауреата, а далі лауреат має виступити з науковою доповіддю.

Зв’язатись з лауреатом:

alexdem@ukr.net


Контактна особа

Олександр Демченко

Інститут біохімії ім Палладіна НАНУ, Київ

+38 (068) 129 06 19 alexdem@ukr.net