pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:37 2018.12.06
star_border Додати в обрані

Оформлення упаковки маргарину «Вершковий особливий» привернуло увагу антимонопольщиків

АМКУ оштрафував ПрАТ «Київський маргариновий завод» на 162 550 грн за недобросовісну конкуренцію на ринку.

Так, ТОВ «Щедро» повідомило АМКУ, що у жовтні-листопаді 2017 року співробітники товариства виявили, що на ринку з’явився маргарин «Вершковий особливий», виробництва ПрАТ «Київський маргариновий завод», зовнішнє оформлення якого подібне до оформлення маргарину «Запорізький «Вершковий особий», який виробляє ТОВ «Щедро».

Також ТОВ «Щедро» повідомило Комітет про те, що ще з квітня 2017 року використовує зовнішнє оформлення маргарину «Запорізький «Вершковий особий» на підставі ліцензійного договору.

У свою чергу ПрАТ «Київський маргариновий завод» зазначило, що використовує оформлення маргарину столового «Вершковий особливий» лише з вересня 2017 року.

Зі свого боку АМКУ, здійснивши порівняльний аналіз оформлення упаковок обох маргаринів, встановив, що за загальною художньою композицією та стилем, кольоровою гамою (фоном, кольором написів), розміщенням основних написів і окремих елементів, ці упаковки таки є схожими.

Окрім цього, у рамках розгляду відомством справи та з метою з’ясування сприйняття споживачами схожості оформлення упаковки продукції ТОВ «Щедро» та ПрАТ «Київський маргариновий завод», Комітет провів відповідне опитування споживачів.

За результатами опитування 82 % респондентів вважають схожим зовнішнє оформлення продукції ТОВ «Щедро» та ПрАТ «Київський маргариновий завод», 65 % респондентів могли б придбати продукцію ПрАТ «Київський маргариновий завод» замість продукції ТОВ «Щедро», а у 58 % респондентів склалось враження про приналежність обох маргаринів одному виробнику.

Таким чином, оскільки продукція обох товариств реалізується на одному товарному ринку, то АМКУ зробив висновок, що використання ПрАТ «Київський маргариновий завод» оформлення упаковки продукції маргарин «Вершковий особливий», яке схоже на оформлення упаковки продукції маргарин «Запорізький вершковий особий», виробництва ТОВ «Щедро», яке раніше почало використовувати його у своїй господарській діяльності, може призвести до змішування з діяльністю ТОВ «Щедро» та є порушенням, передбаченим статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

За вказане порушення Антимонопольний комітет України і оштрафував ПрАТ «Київський маргариновий завод» на вказану суму.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=145787&schema=main

Контактна особа