pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

15:30 2018.11.07
star_border Додати в обрані

Напис «LOBSTER» на упаковці чіпсів міг вводити в оману споживачів

В результаті ТОВ «Київська харчова фабрика» отримало від Київського обласного тервідділення АМКУ обов’язкові для розгляду рекомендації.

А саме, тервідділення АМКУ, проаналізувавши зовнішнє оформлення упаковки «Чіпсів пшенично–кукурудзяних «PANCHOS», виробництва ТОВ «Київська харчова фабрика», виявило ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, на лицьовій стороні упаковки чіпсів по центру міститься домінуюче позначення «PANCHOS», трохи нижче на білому фоні розміщено малюнок лобстера, під яким великими чорними літерами написано «LOBSTER». Внизу на лицьовій стороні упаковки розміщено напис «Чіпси пшенично-кукурудзяні зі смаком лобстера», який виконано значно меншим шрифтом у порівнянні з назвою продукту та написом «LOBSTER».

При цьому, згідно з інформацією, розміщеною на зворотній стороні упаковки продукту, до його складу входить, зокрема смакова добавка «Лобстер» (4%), тобто, як зазначають у відомстві, у складі чіпсів відсутні інгредієнти з натурального лобстера, а тому товариство виробляє та реалізує на території України чіпси пшенично–кукурудзяні «PANCHOS» зі смаком лобстера.

Таким чином, як вказують антимонопольщики, ТОВ «Київська харчова фабрика» може посилити свою конкурентну позицію не завдяки власним досягненням, а шляхом поширення неточних відомостей (інформації) про споживчі властивості, характеристики, назву продукції, зокрема, внаслідок обраного способу викладення відомостей (інформації) на упаковках, а також може ввести в оману споживачів та спонукати їх до придбання такої продукції саме у цього суб’єкта господарювання.

Саме тому орган Комітету рекомендував товариству припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції шляхом приведення зовнішнього оформлення упаковок продукції чіпси пшенично–кукурудзяні «PANCHOS» у відповідність до вимог законодавства, а також усунути причини виникнення порушення і умов, що йому сприяють.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=89172&schema=kyivr

Контактна особа