pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

17:42 2018.10.24
star_border Додати в обрані

Товариство, яке розфасовувало соняшникову олію, не виконало рішення органу Комітету

За це Тернопільське тервідділення АМКУ оштрафувало ТОВ «СП Продсервіс» на 3010 грн.

Так, ще у листопаді 2016 року працівники відомства на Тернопільському міському ринку виявили в продажі олію соняшникову рафіновану дезодоровану виморожену марки «П» торгівельної марки «Родинне поле», розфасовану ТОВ «СП Продсервіс», етикетка якої містила інформацію, що вводила в оману споживачів.

А саме, як вказує тервідділення АМКУ, на етикетці олії «Родинне поле» чітко видима цифра 2 або 5 (виконана шрифтом висотою 10-12 мм), що асоціюється з об’ємом та вагою пляшки – 2 л або 5л, відповідно, однак на боковій стороні етикетки дрібними літерами (шрифт висотою 2мм) вказано, що фактична вага (нетто) олії становить 1840г або 4600 г. Отже, фактично, споживач може купити олії менше (в залежності від об’єму пляшки), ніж очікує.

Також тервідділення АМКУ помітило і іншу невідповідність – штрих-коди з номерами GTIN, нанесені на етикетки, присвоєні іншому підприємству (ТОВ ВКФ «Джерела») для маркування іншої продукції, зокрема, насіння маку блакитного та насіння соняшника, а не олії соняшникової ТМ «Родинне поле», а продукції ТОВ «СП Продсервіс» не присвоєні і ніколи не було присвоєно в минулому номери системи GS1.

Такі дії були визнані органом Комітету як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, і тому товариство, відповідно до рішення тервідділення АМКУ, мало усунути неправдиву інформації з етикеток олії соняшникової рафінованої дезодорованої вимороженої марки «П» ТМ «Родинне поле».

Однак, як вказують антимонопольщики, у листопаді 2017 року в продажі на Тернопільському міському ринку знову було виявлено олію соняшникову рафіновану дезодоровану виморожену марки «П» ТМ «Родинне поле» з тими ж самими етикетками.

Таким чином відомство і вирішило оштрафувати ТОВ «СП Продсервіс» на вказану суму за невиконання рішення органу Комітету.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=83850&schema=ter

Контактна особа