pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

14:10 2018.10.12
star_border Додати в обрані

Ефект «страуса» по державницькому або як заставити ДФС виконувати ухвали суду.

Сільськогосподарський виробничий кооператив «РАССВЕТ» (ідентифікаційний код 30817018, адреса: 67140, Одеська обл., Великомихайлівський район, село Великоплоске) є сільськогосподарським підприємством, яке вже протягом двадцяти років займається рослинництвом на теренах Одеської області. Підприємство створює робочі місця, сплачує податки, неухільно дотримується норм чинного законодавства.
Втім, це не вберегло підприємство від свавілля та зловживань з боку посадовців Генеральної прокуратури України та Державної фіскальної служби України, а також судді Печерського районного суду м.Києва.

Спочатку, у рамках кримінального провадження (до якого СВК «РАССВЕТ» не має жодного відношення) ухвалою від 19.07.2018р. слідчого судді Печерського районного суду м.Києва Підпалого В.В. по справі №757/35198/18-к було накладено арешт на суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ (ліміту ПДВ) СВК "РАССВЕТ".

І це при тому, що «суми ліміту платника ПДВ» взагалі не є «грошовими коштами» або «електронними грошима» у розумінні Закону України «Про платіжні система та переказ коштів в Україні» №2346-ІІ від 05.04.2001р. За своєю суттю ліміт – це показник здійснення господарської операції, а не грошові кошти чи майнові зобов’язання. Натомість, таке рішення суду фактично заблокувало господарську діяльність підприємства. Ось вже три місяці, як СВК «РАССВЕТ» не має можливості здійснювати жодних торгових операцій. Жнива - під загрозою.

Підприємство скористалося своїм правом на оскарження очевидно протиправної ухвали.

Як результат, Апеляційний суд м.Києва своєю ухвалою від 28.08.2018р. скасував вищевказану ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м.Києва про накладення арешту.

Але свавілля чиновників на цьому не закінчилось.

10.09.2018р. представником СВК «РАССВЕТ» було подано до Державної фіскальної служби України завірену гербовою печаткою суду копію ухвали Апеляційного суду м. Києва від 28.08.2018р. по справі №757/35198/18-к для відома та з вимогою у передбаченому законом порядку скасувати арешт на суми ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ.

Проте ухвалу Апеляційного суду м. Києва ДФС України досі не виконано досі та арешт не скасовано!

У зв’язку із бездіяльністю посадовців ДФС України 20.09.2018р. СВК «РАССВЕТ» звернулось зі скаргами до виконуючого обов’язки голови ДФС України та до директорів всіх департаментів ДФС, відповідальних за таку бездіяльність.

Жодної відповіді від ДФС досі не отримано.

24.09.2018р. СВК «РАССВЕТ» звернулось зі зверненням до Голови Верховної Ради України щодо протиправної бездіяльності ДФС України.

26.09.2018р. апаратом Верховної Ради України це звернення було скеровано до ДФС України та до Генеральної прокуратури України.

Жодної відповіді від ДФС так само досі не отримано.

У зв’язку із цим 03.10.2018р. адвокатом СВК «РАССВЕТ» було подано до ДФС України адвокатський запит із вимогою надати інформацію щодо стану виконання рішення суду та причин не зняття арешту.

У передбачений Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» строк відповіді на адвокатський запит ДФС України не надано.

А отже маємо вже низку правопорушень з боку керівництва ДФС:

·       порушення вимог Законів України «Про звернення громадян» та «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»,

·       невиконання рішення суду та

·       протидію законній господарській діяльності підприємства.

Останні два, серед іншого, містять ознаки кримінальних злочинів, передбачених ст.ст.206 та 382 Кримінального кодексу України.

І нарешті, злочинна бездіяльність ДФС України щодня значних збитків СВК «РАССВЕТ», компенсації яких підприємство буде вимагати у судовому порядку від Держави.

Детальніше за телефонами +38044 391 3001, +38 050 357 7569 Кирил Левтеров , партнер ЮФ ОМП та email kl@omp.ua. gb@omp.ua

Контактна особа

Галина Брунь

Юридична фірма ОМП / Law Offices of OMP, Київ

+38 (095) 497 66 05 gb@omp.ua www.omp.ua