pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:01 2018.10.03
star_border Додати в обрані

Українське товариство отримало штраф за неправомірного використання в господарській діяльності позначення PROSECCO

Антимонопольний комітет України оштрафував НВП «Нива» ТОВ на 222 100 грн за порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

КОНСОРЦІО ДІ ТУТЕЛА ДЕЛЛА ДЕНОМІНАЦІОНЕ ДІ ОРІДЖИНЕ КОНТРОЛАТА ПРОСЕККО (КОНСОРЦІУМ ПО ЗАХИСТУ НАЙМЕНУВАНЬ КОНТРОЛЬОВАНИХ ЗА ПОХОДЖЕННЯМ PROSECCO) звернулось до АМКУ із заявою, оскільки на початку червня 2015 року йому стало відомо, що в Україні пропонуються до продажу вина виробництва НВП «Нива» ТОВ, етикетки та контретикетки яких марковані позначенням PROSECCO, у різних варіантах та комбінаціях.

У свою чергу вказаний Консорціум повідомив, що, відповідно до декрету Міністерства політики сільського господарства, продовольства та лісового господарства Італії, позначення PROSECCO офіційно класифіковане в Італії як Denominazione di Origine Controllata (D.O.C.), тобто як найменування контрольоване за походженням. А саме вино, марковане позначенням PROSECCO, учасники Консорціуму імпортують на територію України починаючи з 2005 року.

Також Консорціум зазначив, що не надавав будь-якої згоди (дозволу) НВП «Нива» ТОВ на використання позначення PROSECCO для маркування своєї продукції.

Зі свого боку, НВП «Нива» ТОВ повідомило, що маркує вина власного виробництва з позначенням «PROSECCO» з вересня 2014 року, а також є власником знаку для товарів і послуг, який охороняється свідоцтвом України на знак для товарів і послуг на позначення «ТАЇРОВО».

Однак на всіх етикетках, що наносяться на вина виробництва НВП «Нива» ТОВ, не зазначений супровідний напис – абревіатура D.O.C. або розшифроване формулювання Denominazione di Origine Controllata поряд із позначенням PROSECCO, тоді як на фронтальній частині упаковки продукції вказане українське походження вина та адреса його виробництва (Одеська обл., Овідіопольський район, смт Таїрове).

Також АМКУ з’ясувало, що вина, марковані позначенням PROSECCO, виробниками яких є учасники Консорціуму, та продукція виробництва НВП «Нива» ТОВ пропонуються до продажу в одних і тих самих точках продажу, а тому український виробник може посилити конкурентну позицію на ринку алкогольних напоїв в Україні та отримати неправомірні переваги в конкуренції не завдяки власним досягненням, а шляхом неправомірного використання позначень.

Таким чином Антимонопольний комітет України кваліфікував дії НВП «Нива» ТОВ як порушення, передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді неправомірного використання в господарській діяльності позначення PROSECCO, за що і оштрафував товариство на вказану суму, а також зобов’язав припинити використовувати вказане позначення.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=144414&schema=main


Контактна особа