pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:12 2018.10.01
star_border Додати в обрані

Місце походження продукту може ввести в оману споживачів

Київське тервідділення АМКУ надало обов’язкові для розгляду рекомендації виробнику продукції «Ікра червона лососева зерниста».

Так, як з’ясували у відомстві, ПП «СВ-ІМПЕКС КО», яке і здійснює виробництво продукції «Ікра червона лососева зерниста», на упаковках товару розміщує написи та малюнки, які вказують на місце походження продукту та можуть ввести в оману споживачів, зокрема, зображено: півострів Камчатка, острів Сахалін, затока Аніва та розміщено написи «Камчатка», «Сахалин», «Анива», «Курильская гряда», «Парамушир» тощо, що знаходяться на території Російської Федерації.

Однак, як встановило тервідділення АМКУ, починаючи з вересня 2016 року по поточний період 2018 року вказане підприємство виготовляє та реалізує «Ікру червону лососеву зернисту» в асортименті із сировини, яка не має походження до географічних місць, що зазначені на етикетках упаковок продукції. А саме суб’єкт господарювання має укладені договори на імпорт сировини (ястику форелі та горбуші), з якої вироблялась та виробляється вказана продукція, з такими країнами як Данія та США.

Разом з тим, ПП «СВ-ІМПЕКС КО» не надано відомству належних доказів щодо правомірності розміщення на етикетках упаковок продукції зображень: півострову Камчатка, острову Сахалін, затоки Аніва, а також позначень (написів): «Дары камчатки», «Сахалинка», «Камчатка», «Анива», «Камчатская», «Огни Камчатки», «Курильская гряда», «Парамушир» тощо, тобто, які мають вказівку на певні географічні значення та свідчать про походження сировини, з якої виготовляється продукція.

А оскільки, як вказує орган Комітету, споживачам властиво робити вибір саме на користь тих товарів, які мають відношення до місць географічного походження відповідного товару (наприклад, шотландський віскі, французьке шампанське, сири, італійські спагеті тощо), то такі дії можуть призвести до того, що підприємство отримає неправомірні переваги на відповідному ринку.

Таким чином, Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ПП «СВ-Імпекс Ко» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, у вигляді поширення неправдивої інформації на етикетках упаковок продукції, шляхом приведення оформлення етикеток у відповідність до вимог законодавства.

Про результати розгляду рекомендацій підприємство має повідомити відомство у тримісячний строк з дня їх отримання.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=88800&schema=kyivr

Контактна особа