pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

11:00 2018.09.19
star_border Додати в обрані

АМКУ оштрафував товариство за нав’язування страхувальникам не потрібних їм послуг

Антимонопольний комітет України оштрафував ПрАТ «СК «Перша» на 3 657 177 грн за зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку.

Як з’ясувало відомство, ПрАТ «СК «Перша» протягом 2009 – 2017 років займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку добровільного страхування цивільної відповідальності міжнародних автоперевізників – користувачів книжок МДП із часткою 100 %.

Однак окрім цього вказане товариство протягом 2015 – 2016 років встановлювало обмеження з надання послуги добровільного страхування цивільної відповідальності міжнародних автоперевізників – користувачів книжок МДП, а саме: нав’язувало страхувальникам не потрібні їм послуги посередника – пов’язаного з ПрАТ «СК «Перша» страхового агента ТОВ «Сервіс АсМАП України», який стягував страхову комісію, надаючи послуги лише з одного місця (у м. Києві) для всіх страхувальників, і від послуг якого було неможливо відмовитися.

Як вказує Комітет, оскільки ж встановлення таких умов придбання зазначеної послуги було б неможливим за умов існування значної конкуренції на відповідному ринку, то такі дії з боку ПрАТ «СК «Перша» є зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, відповідно до частини першої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Таким чином товариство і було оштрафовано АМКУ на вказану суму.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=144021&schema=main


Контактна особа