pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

17:11 2018.09.10
star_border Додати в обрані

Харківське тервідділення АМКУ заборонило ТОВ «Т ПРЕСТИЖ» здійснювати реалізацію цукерок

А саме, орган Комітету з’ясував, що вказане товариство здійснювало реалізацію кондитерських виробів (цукерок) в упаковці, оформлення якої є схожим на оформлення упаковки цукерок «СОНЯЧНИЙ ВІНОЧОК», виробництва ПрАТ «ХАРКІВСЬКА БІСКВІТНА ФАБРИКА», третім особам (у т.ч. за договорами поставки (дистрибуції) або комісії), включно з кінцевими споживачами.

Так, у грудні 2017 року в одному з супермаркетів Харкова були виявлені цукерки у коробці на якій містилось позначення «ВІНОЧОК ПРЕСТИЖНИЙ», виробництва ТОВ «Т ПРЕСТИЖ». Таке позначення не сподобалось ПрАТ «КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «ХАРКІВ’ЯНКА», яке звернулось з заявою до відомства і вказало, що в словесному позначенні «ВІНОЧОК ПРЕСТИЖНИЙ» використаний зареєстрований ним знак для товарів та послуг «ВІНОЧОК» який схожий із зареєстрованим знаком для товарів і послуг «СОЛНЕЧНЫЙ ВЕНОЧЕК СОНЯЧНИЙ ВІНОЧОК» настільки, що внаслідок його використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари.

В ході ж розгляду заяви тервідділення АМКУ встановило, що ПрАТ «ХАРКІВСЬКА БІСКВІТНА ФАБРИКА» має права інтелектуальної власності на використання знаків для товарів та послуг «ВІНОЧОК» і «СОЛНЕЧНЫЙ ВЕНОЧЕК СОНЯЧНИЙ ВІНОЧОК», а також не надавало ТОВ «Т ПРЕСТИЖ» будь-якого дозволу (згоди) на використання цих знаків для товарів та послуг.

Також відомство з’ясувало, що обсяги реалізації цукерок, виробництва ПрАТ «ХАРКІВСЬКА БІСКВІТНА ФАБРИКА», останнім часом впали, а обсяги реалізації кондитерських виробів, виробництва ТОВ «Т ПРЕСТИЖ», збільшились з початку їх реалізації.

Цей факт дав підставу антимонопольщикам вказати, що ТОВ «Т ПРЕСТИЖ» отримує конкурентні переваги саме за рахунок використання оформлення упаковки кондитерських виробів схожого на оформлення упаковки цукерок «СОНЯЧНИЙ ВІНОЧОК».

І тому, згідно зі статтею 29 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», тервідділення АМКУ прийняло попереднє рішення у цій справі за умов та у порядку, передбачених статтею 47 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

А саме, Харківське тервідділення заборонило ТОВ «Т ПРЕСТИЖ» здійснювати реалізацію кондитерських виробів (цукерок) в упаковці, оформлення якої є схожим на оформлення упаковки цукерок «СОНЯЧНИЙ ВІНОЧОК» виробництва ПрАТ «ХАРКІВСЬКА БІСКВІТНА ФАБРИКА» та зобов’язало його протягом 15 днів з дати одержання цього рішення вжити вичерпних заходів для зупинення реалізації такої продукції третіми особами.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=95381&schema=kha

Контактна особа