pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

16:15 2018.09.05
star_border Додати в обрані

Київські антимонопольщики зацікавились знижками мережі аптек «Добрі ліки»

В результаті Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «Добрі ліки» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Так, орган Комітету з’ясував, що в усіх аптечних закладах товариства діє проект «Дисконт», умовами якого визначено, що володілець дисконтної карти мережі аптек «Добрі ліки» має право на отримання знижки в розмірі 3% від суми покупки будь-якого товару в будь-якій аптеці та/чи аптечному пункті мережі «Добрі ліки».

Проте, як вказав сам суб’єкт господарювання, він бере участь в обслуговуванні пільгових категорій громадян, зокрема, за державною програмою «Доступні ліки», і тому на лікарські засоби, які відпускаються в межах державних соціальних програм, знижки за програмою «Дисконт» не розповсюджуються, бо певні лікарські засоби і так відпускаються населенню на пільгових умовах, встановлених відповідними нормами діючого законодавства.

Однак, як встановило тервідділення АМКУ, ТОВ «Добрі ліки» жодним чином не повідомляло споживачам, про те, що знижка у розмірі 3 % не розповсюджується на лікарські засоби, які відпускаються в межах державних соціальних програм.

Тому, антимонопольщики зробили висновок, що товариство може здобути переваги на відповідному ринку роздрібної реалізації лікарських засобів, зокрема, посилити свою конкурентну позицію, не завдяки власним досягненням, а шляхом поширення неповної інформації про умови надання знижок на товари, які ним реалізуються.

Такі дії були кваліфіковані органом Комітету як такі, що містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбаченого статтею 15¹ Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, а саме: поширення суб’єктом господарювання відомостей, які містять неповні дані щодо особливості реалізації товарів і знижок на них, що може вплинути на наміри споживачів щодо придбання товарів саме в цього суб’єкта господарювання.

Відповідно, Київське тервідділення АМКУ рекомендувало ТОВ «Добрі ліки» припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції шляхом надання споживачам повної, точної та достовірної інформації щодо умов надання знижок за дисконтними картами, а також усунути причини виникнення цього порушення і умови, що йому сприяють.

Про результати розгляду цих рекомендацій товариство має повідомити відомство протягом 10-ти календарних днів з дня їх отримання.

рішення відомства:

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=88658&schema=kyivr

Контактна особа