pixel mautic

Що нового у бізнесі користувачів Deadline?
Кожен понеділок розповідаємо про це журналістам України!

Щоб прочитати реліз або безкоштовно розмістити свій:

10:37 2018.09.03
star_border Додати в обрані

ТОВ «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД» отримало штраф за схоже оформлення упаковки хліба

АМКУ оштрафував ТОВ «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД» на 104 933 грн за схоже оформлення упаковки виробу «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ», яке раніше почало використовувати ПАТ «КИЇВХЛІБ».

Як встановив Антимонопольний комітет України, ТОВ «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД» під час виробництва та реалізації виробу – «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ НОВИЙ» використовувало оформлення упаковки, яке було схожим на оформлення упаковки виробу – «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ» виробництва ПАТ «КИЇВХЛІБ».

А саме, як відзначили у відомстві, порівняльний аналіз обох упаковок вказує на те, що оформлення зазначених виробів за загальною композицією та кольоровою гамою (фоном, кольором написів), є схожим. Крім того, ТОВ «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД» використовує ту ж симетрію розміщення основних написів та окремих елементів і загальний художній підхід ПАТ «КИЇВХЛІБ» до оформлення упаковки «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ», що може призвести до сплутування споживачем продукції обох товариств.

Також, для з’ясування можливості змішування вказаної продукції, Комітет провів опитування щодо сприйняття споживачами схожості оформлення цих упаковок.

В результаті виявилось, що на думку 68,8 % опитаних, оформлення упаковки «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ НОВИЙ» є схожим на оформлення упаковки «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ», а 53% опитаних відповіли, що могли б придбати продукцію ТОВ «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД» внаслідок сплутування її з продукцією ПАТ «КИЇВХЛІБ».

Оскільки ж продукція обох товариств реалізується на одному товарному ринку, а сама реалізація продукції відбувається через одні й ті самі торгівельні мережі, то, за визначенням АМКУ, такі дії можуть призвести до змішування діяльності ТОВ «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД» з діяльністю ПАТ «КИЇВХЛІБ», який раніше почав використовувати оформлення упаковки виробу «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ» і не надавав дозволу (згоди) ТОВ «ЧЕКАСИХЛІБ ЛТД» на використання свого або схожого на нього оформлення упаковок.

Таким чином АМКУ визнав, що ТОВ «ЧЕКАСИХЛІБ ЛТД» вчинило порушення, передбачене статтею 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді використання без дозволу (згоди) оформлення упаковки виробу «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ НОВИЙ», схожого на оформлення упаковки виробу «ХЛІБ УКРАЇНСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ», за що і оштрафував виробника на вказану суму.

рішення відомства

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=143818&schema=main

Контактна особа